Spotkania ze Sztuką Ogólnopolski Plener Malarski „Jarosławiec – Nadbałtyckie Impresje”

Spotkania ze Sztuką
Ogólnopolski Plener Malarski „Jarosławiec – Nadbałtyckie Impresje”

15 -27 czerwca 2013

                W malowniczej nadbałtyckiej gminie Postomino, w Jarosławcu  w dniach 15 – 27 czerwca br., Fundacja Droga Życia z Warszawy, zorganizowała Ogólnopolski Plener Malarski „Jarosławiec – Nadbałtyckie Impresje”. Przy wsparciu organizacyjnym Centrum Kultury i Sportu w Postomino  artyści z całej Polski przez 10 dni tworzyli swoje prace o tematyce związanej z miejscem ich artystycznego pobytu, przekształcając i interpretując na płótnach malarskich krajobraz przyrodniczy regionu, jego architekturę i urbanistykę związane z bogactwem i różnorodnością kulturową tej malowniczej, atrakcyjnej, nadmorskiej części naszego kraju.
Walory turystyczne Środkowego Wybrzeża są znane i doceniane wśród turystów, nie tylko w tym regionie i całej Polsce, ale także poza jej granicami, o czym świadczy zwiększająca się rzesza gości z całej Europy. Na jarosławieckim deptaku, ulicy Nadmorskiej, można usłyszeć turystów rozmawiającymi w językach z całego świata. Coraz więcej gości odwiedza tę malowniczą i bogatą przyrodniczo krainę, nie tylko żeby odpocząć i poznać atrakcyjne miejsca tego nadmorskiego regionu, ale również, aby odnowić w sobie siły witalne i duchowe, potrzebne do dalszej twórczej pracy artystycznej.
Aktualny plener w Jarosławcu gościł znamienitych twórców z różnych stron Polski, takich jak: Krystyna Urbanowicz Dudek z Łodzi, Tomasz Supryn z Warszawy, Barbara Popczyk z Sosnowca, Jaga Karkoszka z Międzyborowa pod Warszawą, Danuta Strzebnicka z Krakowa i Marek Madej z Warszawy.
Efektem 10 – dniowego pobytu artystów w Jarosławcu jest około 20 prac: głównie obrazów olejnych, akrylowych i akwarel.
Komisarzem Organizacyjnymi niniejszego przedsięwzięcia kulturalnego był Marek Madej, wiceprezes Fundacji Droga Życia, wspomagany przez Krystynę Urbanowicz Dudek.
Patronat Kulturalny nad plenerem sprawowali: Związek Zawodowy Twórców Kultury z jego Przewodniczącym Krzysztofem Dzikowskim wraz z Centrum Kultury i Sportu w Postominie z Dyrektorem Markiem Leśniewskim. Patronat Społeczny objął Prezes Fundacji Droga Życia Adam Kompowski.
W dniu 26 czerwca, w środę o godz. 18, w gościnnych progach Pensjonatu Strażnica Pani Danuty Żukowskiej przy ul. Nadmorskiej 17 w Jarosławcu, na zakończenie Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego, zaplanowano uroczysty wernisaż wystawy poplenerowej.
Mamy nadzieję, że obrazy powstałe podczas czerwcowego pobytu artystów na Wybrzeżu Słowińskim, zaprezentowane zostaną także warszawskiej publiczności na jesieni br. w jednej z prestiżowych galerii stołecznych w ramach jubileuszu 20 – lecia działalności Fundacji Droga Życia.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.