W sobotę Mikołaje opanują Jarosławiec – bądźcie z nami !!!

Jak dotąd pogoda nie sprzyja myśleniu o śnieżnym Bożym Narodzeniu, ale w Jarosławcu wszystko jest możliwe. Od 3 dni opady śniegu dopisują, dzięki temu mamy śliczną, zimowa aurę za oknem. Z pewnością taka pogoda utrzyma się do soboty. A w związku z tym – Mikołaje z najodleglejszych zakątków Polski zapraszamy na XII Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy „Powitanie Zimy 2012” na dystansie 6 km. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w XII Ogólnopolskich Biegach Młodzieżowych „Powitanie zimy 2012” na dystansach 600, 800, 1.000 i 1.200 m. Z kolei zwolennicy intensywnego chodzenia mogą zmierzyć się w IV Mikołajkowych 2 milach morskich Nordic Walking. Zaplanowano 300 medali dla uczestników biegów młodzieżowych, pierwszych 150 biegaczy i 50 zawodników Nordic Walking otrzyma na mecie pamiątkowy medal, prezentowany obok. Sklep Netto z Darłowa ufundował czekolady dla wszystkich uczestników zimowego biegania w Jarosławcu. Serdecznie zapraszamy.

Już tylko 2 dni pozostały do mikołajkowego biegania w Jarosławcu. Start imprezy przewidziano na godz. 11.00 w sobotę, 8 grudnia 2012 r.

Swoją obecność potwierdzili już znani olimpijczycy mistrzowie: Bogusława Olechnowicz-Górnicka, Barbara Madejczyk, Mirosława Sagun-Lewandowska, Tomasz Czubak, Jan Huruk, Kazimierz Adach, Jan Dydak. Każdy będzie mógł podejść, porozmawiać ze sportowcami, zrobić zdjęcie czy poprosić o autograf. Mamy nadzieję, że i wybitni sportowcy wcielą się w role mikołajów tego dnia.

Biuro zawodów mieścić się będzie na sali sportowej Zespołu Szkół w Jarosławcu, ul. Bałtycka 65B (na wprost latarni morskiej) i będzie czynne od godz. 9.00 w dniu zawodów.

Dzieci i młodzież otrzymają przy zapisach kartę uczestnictwa (którą oddają sędziom na mecie) i oświadczenie, które wypisują opiekunowie prawni i składają w biurze zawodów. Otrzymują też czapkę mikołajową, bon na grochówkę a na mecie okolicznościowy medal – ufundowany przez p. Agatę Wojciechowską z Kołobrzegu i słodki upominek od św. Mikołaja.

Młodzież wystartuje na dystansach 600, 800, 1000,1.200 m. Pierwszy bieg zaplanowano na godz. 11.00.

Na zwycięzców biegów młodzieżowych czekają medale za miejsca I-III i nagrody rzeczowe za m-ca I-VI. Najmłodszy zawodnik lub zawodniczka otrzyma także Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Jarosławcu.

Na godz. 12.20 zaplanowano start IV Mikołajkowych 2 Mil Morskich Nordic Walking „Powitanie Zimy 2012” na dystansie 3704 m uliczkami Jarosławca. Marsz odbywa się w wyłącznie w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn, żadne dodatkowe klasyfikacje wiekowe nie są przewidziane.

Zapisy prowadzone są od godz. 9.00 do 12.00 w biurze zawodów – sala sportowa Zespołu Szkół w Jarosławcu. Zawodnicy muszą wypełnić i podpisać kartę zgłoszeniową, uiścić opłatę startową w wysokości 20,00 zł (nie przewiduje się żadnych zwolnień) oraz odebrać numer startowy, mikołajową czapkę, bon na grochówkę i pakiet sponsorski, ufundowany w tym roku przez Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S. A. z Wrocławia, zawierający m.in. suplementy diety.

Trasa zakłada pokonanie 2 pętli. Start umiejscowiony jest na ul. Szkolnej skąd zawodnicy wyruszą na krótszą pętlę o długości 1.200 m. Przejdą ul. Wczasową, Uzdrowiskową, Chabrową do ul. Szkolnej, gdzie po przejściu przez bramę startową wyruszą na dłuższą pętlę. Druga pętla przebiegać będzie także ul. Wczasową i Uzdrowiskową, z której zawodnicy przemieszczą się ul. Letniskową do Wrzosowej. Tam skierują się na przedłużenie ul. Dorszowej by duktem leśnym wejść w ul. Szkolną i skierować się w stronę mety.

Na mecie na pierwszych 50 zawodników czekał będzie mikołajkowy medal, a pierwszych 80-ciu otrzyma też pamiątkowy kubek ufundowany przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Aktywni” z Postomina.

Zwycięzcy nagrodzeni zostaną pucharami a miejsca I w klasyfikacji open kobiet i klasyfikacji open mężczyzn, zaś finiszujący na miejscach I-III w obu klasyfikacjach otrzymają dodatkowo nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

XII Ogólnopolski Bieg Mikołajkowy „Powitanie Zimy 2012” wystartuje o godz. 13.00 na dystansie 6000 m.

Trasa biegu to 2 pętle o długości 3.000 m każda. Start zlokalizowany jest nieopodal latarni morskiej na ul. Szkolnej, a zawodnicy pobiegną ul. Wczasową i Uzdrowiskową w kierunku m. Nacmierz. Tam po nawrocie przebiegną przedłużeniem ul. Dorszowej do ul. Szkolnej, gdzie po przebiegnięciu pod bramą startową wyrusza na trasę drugiej, identycznej pętli.

Zapisy przyjmowane będą w biurze zawodów od godz. 9.00 do 12.30. Zawodnicy muszą wypełnić i podpisać kartę zgłoszeniową, uiścić opłatę startową w wysokości 20,00 zł (nie przewiduje się żadnych zwolnień) oraz odebrać numer startowy, mikołajową czapkę, bon na grochówkę i pakiet sponsorski.

Biegacze na mecie otrzymają mikołajowy medal ufundowany przez Megawat Polska S.C. – Andrzej Ordon i Kazmierz Ordon oraz czekoladę z rąk mikołaja.

Bieg rozgrywany jest bez podziału na kategorie wiekowe, zawodników klasyfikujemy odrębnie w kat. kobiet i mężczyzn.

Za miejsca I zwycięzcy biegu otrzymają rowery ufundowane przez sponsorów. Nagrody rzeczowe otrzymają też sklasyfikowani na miejscach II-X mężczyźni i na miejscach II-X kobiety. Tradycyjnie zwycięzcy otrzymają okolicznościowe statuetki za miejsca I-VI w obu kategoriach.

PROGRAM

Sekretariat zawodów w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Jarosławcu, ul. Bałtycka 65 B, czynny od godz. 9.00 w dniu zawodów (odbiór kart startowych do biegów dziecięcych i młodzieżowych, przyjmowanie i weryfikacja zgłoszeń, wpłata wpisowego, odbiór numerów startowych i upominków)

Start / meta – ul. Szkolna w Jarosławcu przy latarni morskiej

Dekoracja zwycięzców – sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Jarosławcu, ul. Bałtycka 65 B

Posiłek regeneracyjny wydaje stołówka Zespołu Szkół w Jarosławcu, ul. Bałtycka 65B
w godz. od 12.00 do 14.30

 • 1100      –    BIEG MŁODZIEŻOWY na dystansie 600 m dziewcząt – rocznik 2002 i młodsze (odbiór kart startowych w sekretariacie do godz. 1050)
 • 1110      –    BIEG MŁODZIEŻOWY na dystansie 600 m chłopców – rocznik 2002 i młodsi (odbiór kart startowych w sekretariacie do godz. 1100)
 • 1120      –    BIEG MŁODZIEŻOWY na dystansie 800 m dziewcząt – rocznik 2000-2001 (odbiór kart startowych w sekretariacie do godz. 1110)
 • 1130      –    BIEG MŁODZIEŻOWY na dystansie 800 m chłopców – rocznik 2000-2001 (odbiór kart startowych w sekretariacie do godz. 1120)
 • 1140      –    BIEG MŁODZIEŻOWY na dystansie 1.000 m dziewcząt – rocznik 1998-99 (odbiór kart startowych w sekretariacie do godz. 1130)
 • 1150      –    BIEG MŁODZIEŻOWY na dystansie 1.000 m chłopców – rocznik 1998-99 (odbiór kart startowych w sekretariacie do godz. 1140)
 • 1200      –    BIEG MŁODZIEŻOWY na dystansie 1.200 m dziewcząt – rocznik 1997 (odbiór kart startowych w sekretariacie do godz. 1150)
 • 1210      –    BIEG MŁODZIEŻOWY na dystansie 1.200 m chłopców – rocznik 1997 (odbiór kart startowych w sekretariacie do godz. 1200)
 • 1220      –    IV MIKOŁAJKOWE 2 MILE MORSKIE NORDIC WALKING „Powitanie Zimy 2012” kobiet i mężczyzn na dystansie 3.704 m. Rejestracja i weryfikacja zawodników, przyjmowanie wpisowego, wydawanie numerów, upominków w sekretariacie do godz. 1200.
 • 1300      –    XII OGÓLNOPOLSKI BIEG MIKOŁAJKOWY „Powitanie Zimy 2012” na dystansie 6.000 m kobiet i mężczyzn. Rejestracja i weryfikacja zawodników, przyjmowanie wpisowego, wydawanie numerów, chipów, upominków w sekretariacie do godz. 1230.
 • 1400      –    dekoracja zwycięzców

 

Więcej informacji dot. zawodów, regulamin, trasy poszczególnych biegów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników rekreacji ruchowej do wspólnej zabawy rozbieganym Jarosławcu.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biegowe Grand Prix Gminy Postomino, CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Nordic Walking, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.