Wakacje z piłką na boisku Orlik 2012 w Jarosławcu

W słowach kończących ubiegłoroczny Turniej Piłkarskich Szóstek dla kolonii , obozów i grup zorganizowanych „Wakacje z piłką” dyrektor Centrum Kultury i Sportu – Agnieszka Czarnuch zapowiedziała, że to ostatnie zawody na trawiastym boisku Zespołu Szkół w Jarosławcu, w planach budowlanych miało tam powstać boisko „Orlin 2012”.

Ku wielkiemu zdziwieniu niektórych ubiegłorocznych uczestników turnieju te słowa się potwierdziły. Trzeba było widzieć wielką radość wszystkich drużyn biorących udział w dwudniowych zmaganiach. Wspaniały, nowo oddany do użytku obiekt, dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły i organizatorom kolonii letnich mógł cieszyć uczestników turnieju.

Młodzi piłkarze przy dużej woli walki pokazywali swoje umiejętności nabyte, to na podwórkowych boiskach, w klubowych drużynach. Okropny upał pierwszego dnia turnieju i padający deszcz drugiego dnia nie odstraszał młodych piłkarzy, którzy walczyli o Puchary Wójta Gminy Postomino.

Celem turnieju była popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży, sportowy i aktywny pobyt na kolonii, obozie oraz spędzenie wolnego czasu w ciekawy sposób.

Tegoroczne zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych.

We wtorek – 19 lipca 2011 r. rozegrano turniej drużyn złożonych z zawodników rocznika 1998 i młodsi, w którym wystąpiło siedem drużyn, rozlosowanych do dwóch grup.

Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym w grupie – 2 x 8 minut. Kolejne miejsca w grupach walczyły o miejsca w finale.

W grupie A wystąpili: Kolonia Relaks, FC Barka, Solar i MDP Śląsk, zaś do grupy B rozlosowano: Index Katowice, Róża Wiatrów i Zyndram Nowy Sącz.

Ze swoich grup wyszły drużyny:
I miejsce – MDP Śląsk i Róża Wiatrów – w finale walczyli o miejsce I turnieju,
II miejsce – FC Barka i Zyndram Nowy Sącz – walczyli o miejsce III turnieju,
III miejsce – Solar i Index Katowice – walczyli o miejsce V turnieju
IV miejsce – Kolonia Relax – VII miejsce Turnieju

W 12 rozegranych meczach strzelono łącznie 65 bramek.

Po rozegraniu meczów finałowych klasyfikacja końcowa turnieju rocznika 1998 i młodsi wygląda następująco:
I miejsce – Róża Wiatrów
II miejsce – MDP Śląsk
III miejsce – FC Barka
IV miejsce – Zyndram Nowy Sącz
V miejsce – Solar
VI miejsce – Index Katowice
VII miejsce – Kolonia Relaks.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Przemysław Graliński – kapitan, Adrian Borek, Kamil Brzeziński, Bartosz Janiszewski, Jakub Kępka, Damian Kołodziej, Arkadiusz Madajczyk, Sebastian Ordon, Konrad Pawlak, Karol Stasiołek. Opiekunem drużyny był Jan Zawitkowski.

Najlepszym bramkarzem został Emil Zapała z drużyny Zyndram Nowy Sącz.

Królem strzelców został Przemysław Graliński z drużyny Róża Wiatrów.

W środę, 20 lipca 2011 r. do turnieju przystąpili koloniści, obozowicze i grupy zorganizowane z rocznika 1996 – 1997. Zgłoszone 11 drużyn rozstawiono do trzech grup, które rozegrały mecze grupowe, następnie rozegrano półfinały i mecze finałowe.

Do turnieju zgłosiły się drużyny: MDP Śląsk, Solar, Wierzchosławice I, Wierzchosławice II, Kurdwanów Team, Manhattan 27 Katowice, PKS Barka, Panorama Morska, ZHP Głowno. W turnieju wystąpiły dwie drużyny z naszej gminy:
- drużyna Sołectwa Postomino wystąpiła w składzie: Dawid Jażdżewski – kapitan, Patryk Jażdżewski, Jarosław Loba, Hubert Lubasiński, Patryk Macuga, Emil Szlawski; opiekunem był Marek Domżałowicz – sołtys.

- drużyna Łącko w składzie: Marcin Matelak – kapitan, Dawid Gronkiewicz, Tomasz Matelak, Damian Potocki, Patryk Potocki, Łukasz Winiarski, Szymon Wojtyczko; opiekunem zespołu był Jerzy Matelak. Nie zabrakło też kibiców, wśród których był Marcin Kondrat, który chodził wzdłuż boiska, robiąc lotne zmiany i ciągle coś pokrzykując.

W drużynie postomińskiej widać było pewność siebie, mimo ładnego wykończenia akcji, gorzej było ze skutecznością strzelecką. Na rozegrane trzy mecze w swojej grupie dwa zostały przegrane: z ZHP Głowno (0:3) i z Manhatanem 27 Katowice (0:2). Zwycięstwo odniesiono z PKS Barka (4:0). łącznie zdobywając trzy punkty przy stosunku bramek 4:5, co dało trzecie miejsce w grupie i ósme w całym turnieju.

Wielki sukces odnotowała drużyna Łącka, która „jak burza” przeszła eliminacje i półfinały w swoich grupach wygrywając z Panoramą Morską (1:0), Solarem (1:0), Wierzchosławicami I (4:0) i remisując 1:1 z Manhatanem 27 Katowice. Dochodząc do meczu finałowego turnieju, spotkała się z drużyną ZHP Głowno. W wyrównanym i zaciętym meczu walczono o każdą piłkę, przemienne akcje, bramka za bramkę na dwie minuty do końcowego gwizdka wynik 2:2, chwila nieuwagi w drużynie Głowna, bramka z dalekiego dośrodkowania nie do obrony i radość wielka zespołu Łącka. Ta ostatnia bramka była na wagę zwycięstwa w tegorocznym turnieju piłkarskim rocznika 1996 – 1997. ZHP Głowno zdetronizowane zostało po 3 latach, kiedy to wiodło prym turnieju. Piłkarze z Łącka strzelili łącznie 10 bramek, stracili 3 gole. Na turniej przyjechali rowerami i pokazali „kto w gminie rozdaje piłkarskie karty”.

Ostateczne wyniki turnieju:
I miejsce – Łącko
II miejsce – ZHP Głowno
III miejsce – Manhattan 27 Katowice
IV miejsce – MDP Śląsk
V miejsce – Solar
VI miejsce – Wierzchosławice I
VII miejsce – Kurdwanów Team
VIII miejsce – Sołectwo Postomino
IX miejsce – Wierzchosławice II
X miejsce – Panorama Morska
XI miejsce – PKS Barka

Królem strzelców został Aleksy Waśkiewicz, a najlepszym bramkarzem Dominik Noga.

Zwycięzcy za miejsca I-III otrzymali Puchary Wójta Gminy Postomino, a za miejsca IV-VIII okolicznościowe statuetki. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrody ufundowane przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie oraz sponsorów: lodziarnie „ Pod Dębem” – Marcin Klaja, Ewelina Kwiatkowska, Jacek Lewicki, „Jedyna” – Marek Buklarewicz, „Pychotka” – Andrzej Gerlach, zjeżdżalnię „Gigant” – Kazimierz Borsut, gastronomię – Wanda Sikorska, sprężynki ziemniaczane – Andrzej Jakubik, przewozy pasażerskie JAR 20 – Krzysztof Bugowski.

Organizator turnieju – Centrum Kultury i Sportu w Postominie składa serdeczne podziękowania sponsorom oraz Dyrekcji Zespołu Szkół w Jarosławcu i organizatorom kolonii w ZS w Jarosławcu za udostępnienie boiska „Orlik 2012”, panu Heniowi i panu Kaziowi za pomoc techniczną przy obsłudze zawodów oraz sędziom: Jerzemu Szelęgowi i Krzysztofowi Klimkowskiemu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.