Wakacyjny Nosalin – dzięki wolontariuszom i środkom unijnym

W dniu 3 września2011 r. oficjalnie zakończono wakacyjne spotkania świetlicowe w Nosalinie. Dzięki zaangażowaniu sołtysa wsi – Krzysztofa Ciróga oraz wielkiego zapału Małgorzaty Szczepanek dzieci i młodzież z Nosalina twórczo spędziły wakacje. Nieopisany jest też wkład rodziców, którzy wspomagali organizację zajęć, a na zakończenie przygotowali słodki poczęstunek.

Małgosia Szczepanek to studentka III roku kulturoznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, animator kultury, mieszkanka Nosalina. Tegoroczne wakacje postanowiła spędzić inaczej niż zwykle. W ramach wolontariatu (nieodpłatnie) prowadziła 2 razy w tygodniu artystyczne spotkania z najmłodszymi.

Dzieci malowały, rysowały, grały w przeróżne gry, spędzały czas na świeżym powietrzu. „Wyżywały” się twórczo i ruchowo. Były też słodkie poczęstunki i ognisko. Dzięki temu w wakacje nie było nudno.

Jak się okazuje to jeszcze nie koniec. W najbliższym czasie Małgosia rozpocznie programową praktykę studencką w CKiS – najprawdopodobniej poprowadzi kolejny cykl zajęć w Nosalinie.

A wszystko stało się możliwe dzięki remontowi budynku świetlicy wiejskiej w Nosalinie, na który Centrum Kultury i Sportu w Postominie pozyskało dofinansowanie w ramach zadania pn. „REMONT  ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W NOSALINIE ORAZ ORGANIZACJA JESIENNEGO SPOTKANIA INTEGRACYJNEGO, W TYM RAJDU PIESZEGO, ROWEROWEGO I RAJDU NORDIC WALKING”.

Koszt całego zadania to niespełna 64 tys. zł, z czego 24.950 zł pozyskano w ramach PROW 2007-2013, oś Leader – małe projekty.

Serdecznie dziękuję w imieniu własnym, sołtysa wsi Nosalin, dzieci i rodziców Pani MAŁGORZACIE SZCZEPANEK za zaangażowanie, wkład i poświęcenie czasu wolnego na rzecz najmłodszych mieszkańców wsi. Dzięki letnim zajęciom przez Panią przeprowadzonym na wielu twarzach pojawiły się promienne uśmiechy, a maluchy mogły wesoło, twórczo i aktywnie spędzić wakacje. Oddała im Pani bezinteresownie cząstkę siebie nie oczekując niczego w zamian.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Mam nadzieję że praca wolontarystyczna dostarczyła Pani wiele satysfakcji, a uśmiechy i zadowolenie najmłodszych zmotywowały do dalszego działania.

 Agnieszka Czarnuch

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja mająca na celu rozwijanie dziedzictwa kulturalnego wsi Nosalin poprzez remont świetlicy wiejskiej oraz wypromowanie wizytówki miejscowości (rajdy piesze, rowerowe, nordic walking) współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Nazwa operacji: „Remont świetlicy wiejskiej w Nosalinie oraz organizacja jesiennego spotkania integracyjnego, w tym rajdu pieszego, rowerowego
i rajdu nordic walking”.


Całkowity koszt operacji: 65.649,08 zł,
w tym kwota dofinansowania: 24.950,00 zł

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Sport i rekreacja, Sztuka, Zajęcia plastyczne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.