Wiktoria reprezentantką gminy

Od wielu lat w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego (ARA) odbywają się przeglądy młodych talentów artystycznych w dziedzinie recytacji, teatru, muzyki, wokalu, tańca oraz plastyki, od szczebla środowiskowego (osiedlowego i szkolnego) do gminnego i miejskiego, a dalej do powiatowego, wojewódzkiego i krajowego.

9 kwietnia 2011 r. na deskach Sławieńskiego Domu Kultury zaprezentowało się 51 młodych artystów z terenu powiatu sławieńskiego. Przegląd odbył się w ramach eliminacji powiatowych Amatorskiego Ruchu Artystycznego.

Jury w składzie: Wiesław Krawczykiewicz – przewodniczący, Marzena Bubniak, Zenon Lesner do etapu wojewódzkiego wytypowało do udziału w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Od Przedszkola do Opola” 2 wykonawców:
- Hanię Krawczyk z PSM I i II stopnia Filia w Sławnie, opiekun Bogumił Płachecki oraz
- Wiktorię Olszewską ze Szkoły Podstawowej w Postominie, opiekunem jest Karolina Suchańska-Walczak.
Reprezentantkami powiatu sławieńskiego w „Rozśpiewanej Estradzie” zostały:
- Daria Korowajczyk z SDK – opiekun Agnieszka Siepietowska oraz
- Daria Dydyna z Gimnazjum w Sławsku – opiekun Magdalena Klimaszewska.

Wykonawcy wytypowani – nagrania ich występów przesłane zostały do półfinału, w którym Komisja dokona kwalifikacji najlepszych wykonawców do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 3 maja br. w Zamku książąt Pomorskich w Szczecinie. Jury ma także prawo rekomendować piosenki do udziału w koncercie eliminacyjnym Festiwalu Młodych Talentów GRAMY 2011, którego inicjatorem i głównym organizatorem jest Polskie Radio Szczecin.

W festiwalu powiatowym wzięli udział także:
- Magda Machała – instrumentalistka z Postomina
- Zespół „Anonim” z Zespołu Szkół w Postominie
- „Wesołe nutki” ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach
- Jakub Mielczarek z Zespołu Szkół w Postominie

Wiktorii serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne etapy przeglądu.

A.Cz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Koncerty, Kultura, Śpiew i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.