XVIII edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin już od 26 maja 2012 r. – PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS

W dniach 26 maja – 1 czerwca 2012 r. odbędzie się XVIII edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin – STMiG 2012. Jest to największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Przyłącz się do nas, baw się z nami, promuj sport, rekreację i aktywność fizyczną. Poprzednie lata, dzięki wysiłkowi mieszkańców poszczególnych sołectw, zakładów pracy, szkół, klubów sportowych, stowarzyszeń, jednostek OSP, świetlic środowiskowych, ośrodków wczasowych, możemy zapisać jako bardzo udane dla naszej Gminy. W ubiegłym roku Gmina Postomino zajęła w II grupie 3 miejsce, otrzymując sprzęt sportowy o wartości 10.000 złotych, w roku 2010 w swojej grupie zajęliśmy 2 miejsce i sprzęt sportowy o wartości 10.000 złotych, a w roku 2009 zajęliśmy 3 miejsce, otrzymując sprzęt sportowy o wartości 4.000 złotych, który został rozdysponowanych wśród najbardziej aktywnych organizatorów imprez.

W Sportowym Turnieju Miast i Gmin startować mogą wszyscy: mieszkańcy Gminy, zameldowani na pobyt stały lub czasowy – osoby dorosłe, a także przedszkolaki, uczniowie szkół, studenci, pracownicy zakładów pracy, instytucji, a także turyści, wczasowicze, goście, itp. Wszyscy ci, którzy chcą się z nami bawić.

Warunkiem zaliczenia uczestnictwa w Turnieju jest udział w zorganizowanych  imprezach turniejowych, w jednej z wielu form rekreacji fizycznej, grze, sporcie indywidualnym lub zespołowym, turystyce lub innej aktywności ruchowej.

Osoba startująca może brać udział w wielu imprezach zorganizowanych przez jednego lub różnych organizatorów.

Nowej formule współzawodnictwa nadano tematykę programową:

  • sprawdzian wydolności organizmu – „TEST COOPERA”,
  • festiwal gier rekreacyjnych, turnieje, pokazy,
  • wielobój lekkoatletyczny z udziałem najlepszych sportowców,
  • propagowanie różnych dyscyplin sportowych – pokazowe treningi prowadzone przez znanych sportowców i zawodowych trenerów,
  • turnieje w halach sportowych (siatkówka, piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka, tenis stołowy, itd.),
  • „Weekend ze sportem i rekreacją” w terenie – wycieczki piesze, rowerowe, spacery z kijkami Nordic Walking, imprezy sportowe na obiektach szkolnych, klubowych, ośrodkach rekreacyjnych,
  • Dzień Dziecka – dzień sportu rodzinnego.

W związku z powyższym, licząc na wysoka lokatę Gminy także w tym roku proszę o zaangażowanie i podjęcie działań mających na celu organizację XVIII edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin na terenie sołectwa, zakładu, szkoły, klubu, jednostki OSP, stowarzyszenia, itp.

Proszę o przesłanie do dnia 21 maja 2012 r. na adres Centrum Kultury i Sportu w Postominie, 76-113 Postomino 97, fax-em na nr: (59) 810-93-73 lub e-mail-em na adres: turystyka@postomino.pl wszystkich zamierzeń i pomysłów, jakie w tym okresie zostaną przeprowadzone. W tym celu proszę o wypełnienie załącznika (wzór nr 2).

Natomiast do dnia 1 czerwca 2011 r. konieczne jest przesłanie informacji (sprawozdania) o ilości uczestników, którzy wzięli udział w danej konkurencji według wzoru nr 3.

REGULAMIN STMiG 2012 wraz z opisem sposobu przeprowadzania Testu Coopera.

Koordynatorem Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich na terenie Gminy Postomino jest p. Maria Lech-Szajner, tel. (59) 810-89-23, e-mail: turystyka@postomino.pl.

Zapraszam do wspólnej zabawy.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Sportowy Turniej Miast i Gmin, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.