XX Bieg im. Elżbiety Garduły w Korzybiu

XX Bieg im. Elżbiety Garduły w Korzybiu punktowany w ramach Grand Prix Gminy Postomino

Na starcie jubileuszowego biegu im. Elżbiety Garduły stawiło się 227 osób, co jest nowym rekordem frekwencji. Wśród startujących znalazło się kilku zawodników z za wschodniej granicy, kilka znanych nazwisk. W Biegu wystartowało 48 kobiet

Jako pierwszy na mecie zameldował się Artur Asiulak reprezentant Białorusi z czasem 34 minuty 46 sekund. Drugie miejsce zajął Oleksii Bonczar – Ukraina – z wynikiem 34:47. Przedstawiciel naszego kraju – Paweł Piotraschke uplasował się na pozycji trzeciej z czasem 35:27.

Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła  Oksana Melcaeva (Donieck) z czasem 40:40. Tuż za nią linię mety przekroczyła Antonina Rychter (Szczecinek), czas 40:55. Trzecie miejsce na podium zajęła Aleksandra Pochranowicz  (Biały Bór) z czasem 41:42.

Jak co roku reprezentacja Klubu Biegacza „Bryza” Postomino była widoczna w Biegu. Klub reprezentowało 8 zawodników. Zajęli oni następujące lokaty:

214 miejsce –Leśniewski Marek – czas 01:07:58,

Tradycyjnie już wszyscy biorący udział w biegu sklasyfikowani zostali w ramach Otwartego Biegowego Grand Prix mieszkańców Gminy Postomino i Klubu Biegacza „Bryza” w roku 2013.

Wśród mężczyzn na pozycję lidera wyszedł Adam Cichy, drugą lokatę zajmuje Grzegorz Antosik, a na trzecie miejsce awansował Zbigniew Jakuszczonek. Debiut w Grand Prix odnotował Jakub Leśniewski.

Wśród kobiet niezmiennie na prowadzeniu pozostaje Aneta Szostek, pozostawia ona w tyle rywalki Małgorzatę Cieplik-Pominkiewicz (drugie miejsce), oraz Agnieszkę Kowal i Agatę Orłowską (trzecie miejsce).

Biegowe Grand Prix KB „Bryza” i mieszkańców GminyPostomino – 2013 – PUNKTACJA po Korzybiu

Kolejne zmagania w ramach otwartego Grand Prix już w niedzielę 7 lipca, podczas XXIII Międzynarodowego Biegu po Plaży „Jarosławiec2013”.

Zapraszamy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów.

Monika Górnik-Wojciechowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.