Za nami VIII Noworoczny Integracyjny Bieg Parku Wodnego „JAN” w Darłówku

W niedzielny ranek, 2 stycznia 2011 r. przy zejściu na plażę przy ul Spacerowej w Jarosławcu było dość gwarno. A to wszystko za sprawą biegaczy, którzy już po raz ósmy postanowili powitać Nowy Rok biegnąc plażą z Jarosławca do Darłówka. Uczestnicy biegu wystartowali tuż po godzinie 10.00, by po przebiegnięciu ponad 14 km zlodzoną bałtycką plażą wkroczyć na metę zlokalizowaną na terenie Parku Wodnego „Jan” w Darłówku.

Organizatorzy: Centrum Kultury i Sportu w Postominie wraz z Klubem Biegacza „Bryza” Postomino oraz patronem tytularnym biegu – Parkiem Wodnym „Jan” w Darłówku po morderczej trasie zapewnili jego uczestnikom 2-godzinny relaks w wodach basenów Parku. Podczas kąpieli po raz pierwszy w historii biegu rozegrano zawody pływackie na najdłuższy odcinek przepłynięty pod wodą.

Tradycyjnie zakończenie biegu rozpoczęła symboliczna lampka szampana i noworoczny toast.

W biegu udział wzięło 14 zawodników (w tym 2 kobiety) z: Koszalina, Słupska, Sławna, Sławska, Malechówka, Masłowic, Korzybia, Pałowa i Pieńkowa. Najstarszym uczestnikiem biegu był Zenon Słomski z Korzybia (rocznik 1946) a najmłodszymi: Marcin Czarniawski ze Słupska i Mateusz Chruszcz z Malechówka (rocznik 1990).

Zwycięzca biegu – Arkadiusz Kozak z Koszalina otrzymał Puchar Dyrektora Parku Wodnego „JAN”, a najlepsza biegaczka – Joanna Konkel ze Sławna – Puchar Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Najlepszy pływak wśród biegaczy – Dariusz Jarosz z Koszalina otrzymał Puchar Wójta Gminy Postomino. Zwycięzcy biegu i zawodów pływackich otrzymali też rodzinne wejściówki do Parku Wodnego.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali też dyplomy, drobne upominki i kalendarze Gminy Postomino z rąk Doroty Majkut – dyrektora Parku Wodnego „Jan” w Darłówku i Agnieszki Czarnuch – dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

VIII Noworoczny Integracyjny Bieg Parku Wodnego „JAN” w Darłówku rozegrany został w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Polska biega” i rozpoczął sezon biegowy Gminy Postomino w roku 2011.

WYNIKI – VIII Noworoczny Integracyjny Bieg Parku Wodnego „JAN” – 2 stycznia 2011 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.