Zapraszamy – Bieg po Plaży już 7 lipca 2013 r. w Jarosławcu

Międzynarodowy Bieg po Plaży dotychczas ośmiokrotnie zdobył Certyfikat „Złotego Biegu” w latach: 2002, 2004, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, a w 2005 roku zdobył „Certyfikat Jakości”. W roku 2010 został Sportowym Sukcesem Roku w kat. Impreza Sportowa na Pomorzu Środkowym zdaniem czytelników Głosu Koszalińskiego, a w roku 2011 został najlepszym biegiem przełajowym w kraju i najlepszą imprezą biegową w województwie zachodniopomorskim. Bieg otrzymał też Laur Starosty Sławieńskiego i Certyfikat Marki Lokalnej „Zielone Serce Pomorza”. Te wyróżnienia szczególnie nas motywują do organizacji kolejnych edycji tego, znanego już w kraju i za granicą biegowego przedsięwzięcia, w którym na starcie stają zawodnicy profesjonalni i amatorzy.

O jego randze może świadczyć utrzymująca się liczba uczestników (569 osób na mecie w roku 2012), wśród których nie zabrakło lekkoatletycznych sław takich jak Abel Kirui – Mistrz Świata w biegu maratońskim, czy Mathew Kosgei – zwycięzca m.in. Cracovia Maraton, Półmaratonu Świętokrzyskiego. Na linii startu pojawiają się też czołowi polscy zawodnicy i zawodniczki, Mistrzowie Świata, Europy i olimpijczycy: Renata Paradowska, Dorota Gruca, Antonina Rychter, Jan Białk, Artur Osman, Marcin Chabowski, Adam Draczyński, Błażej Brzeziński, Piotr Drwal, Paweł Januszewski i inni.

Wśród Gości Honorowych Biegu byli m.in.: Irena Szewińska, Sebastian Chmara, Marek Danielak, Henryk Paskal, Zdzisław Krzyszkowiak, Zbigniew Buczkowski, Jerzy Skucha, Władysław Komar, Andrzej Wroński, Roman Polko i wielu innych.

Mamy nadzieję, że i w tegorocznej edycji biegu na linii startu nie zabraknie olimpijczyków – Bogusława Mamińskiego, Kazimierza Adacha, Jana Huruka, Jana Dydaka, Tomasza Czubaka i innych.

Międzynarodowy Bieg po Plaży na stałe wpisał się do ogólnopolskiego kalendarza imprez biegowych i stwarza okazję do integracji miłośników aktywności fizycznej w uroczej, nadmorskiej miejscowości Jarosławiec.

Zapewne, jak co roku tak i na linii startu 23. edycji biegu w Jarosławcu, który odbędzie się w dniu 7 lipca 2013 r. (niedziela) staną zawodnicy profesjonalni i amatorzy z całego kraju i z zagranicy. Liczymy, że po raz kolejny zostanie pobity rekord frekwencji, jednakże z uwagi na infrastrukturę wsi i zaplecze którym dysponujemy został wprowadzony limit uczestników – 800 osób.

ZOBACZ REGULAMIN
XXIII Międzynarodowego Biegu po Plaży i biegów towarzyszących

Zawodnicy, startując z centrum niewielkiej wioski rybackiej pokonują 15 km trasę, z czego odcinek plażą to ok. 7 km. Także w tym roku planowana jest „agrafka” na plaży. Zaplanowano tam też dodatkowy punkt kontrolny trasy z matami pomiaru międzyczasów i stanowiskiem sędziowskim.

XXIII Międzynarodowemu Biegowi po Plaży „Jarosławiec 2013” towarzyszą także:

  • Festyn rodzinny „Festyn z uśmiechem” z koncertem gwiazd (w przeddzień zawodów),
  • XXIII Ogólnopolskie Biegi Młodzieżowe „Powitanie lata 2013” na dystansach 500, 1.000 i 2.000 m, odrębnie dla dziewcząt i chłopców w poszczególnych kategoriach wiekowych,
  • XVIII Ogólnopolski Bieg Samorządowy „Bursztyn Jarosławca” na dystansie 2.000 m – wyłacznie dla wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, wojewodów, marszałków i ich zastępców,
  • II Mistrzostwa Straży Granicznej w Biegach Przełajowych (w ramach Biegu po Plaży),
  • I Bieg Milusińskich „W pogoni za…”,
  • I Rekreacyjny Bieg „Podziel się życiem” w ramach akcji „TAK dla transplantacji” na dystansie 1.000 m planowany przy współpracy z Fundacją Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu – z udziałem osób po przeszczepie i gwiazd.

Łącznie co roku w biegach startuje ok. 1.200 osób, do tego turyści, kibice i rodziny zawodników sprawiają, że Jarosławiec w ten weekend staje się wielotysięczną miejscowością.

Podczas Biegu po Plaży prowadzi się dodatkowe klasyfikacje: Pracowników Samorządowych, Policjantów, Strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej. Prowadzone są też klasyfikacje w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wyłaniamy najlepszą polską zawodniczkę i zawodnika.

Od roku 2010 w ramach Biegu po Plaży klasyfikujemy funkcjonariuszy Straży Granicznej. Z uwagi na rosnące zainteresowanie bieganiem wśrod tej grupy w roku 2011 odbył się Bieg o Puchar Komendanta Głównego Straży Granicznej. Do biegu przystąpiło wówczas 36 funkcjonariuszy i funkcjonariuszek z 11 jednostek organizacyjnych SG. Z kolei w roku 2012 zorganizowano I Mistrzostwa Straży Granicznej w Biegach Przełajowych. Do biegu swoje reprezentacje wystawiło 9 jednostek organizacyjnych SG. Mamy nadzieję, że i II Mistrzostwa SG przyciągną nie mniej amatorów biegania.

Z kolei w Biegu Samorządowym klasyfikujemy indywidualnie biegaczki i biegaczy oraz drużyny składające się z 3 zawodników reprezentujących daną JST.

Biegi Młodzieżowe rozgrywane są na 3 dystansach, na których odbywa się łącznie 8 biegów – odrębnie dziewcząt i chłopców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W roku 2013 planujemy rozegrać I Bieg Milusińskich dla dzieci do lat 7, który mamy nadzieję będzie wspaniałą formą zabawy i „zaszczepi” w najmłodszych radość biegania. Maluchy na określonym dystansie będą musiały dogonić Maskotkę Biegu.

W tej edycji Biegu po Plaży chcemy po raz pierwszy włączyć się w akcję „Tak dla transplantacji”. We współpracy z Fundacją Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu planujemy zorganizować I Rekreacyjny Bieg „Podziel się życiem”, do udziału w którym zaproszone są znane osoby ze świata mediów, sportu, kultury oraz osoby po transplantacji. Przygotowane będzie miejsce informacyjne akcji, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o przeszczepach od specjalistów w tej dziedzinie, wziąć deklaracje czy porozmawiać z osobami cieszącymi się „drugim życiem”.

Od 3 lat Bieg po Plaży jest jednym z wchodzących w skład Ligii Festiwalu Biegów, organizowanej przez Instytut Studiów Wschodnich, a jej finał ma miejsce we wrześniu każdego roku w Krynicy Zdrój.

Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Gmina Postomino, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Polski Komitet Olimpijski i wielu innych. Patronat medialny sprawują: Telewizja Polsat, TVP 3 Szczecin, Radio Koszalin, „Dziennik Bałtycki”, „Głos Koszaliński”, Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” i inni.

Dotychczas bieg corocznie zyskiwał przychylność wielu Sponsorów, którzy związani są z biegiem od wielu lat wspierając imprezę w różnych formach: poprzez dofinansowanie, zakup nagród, koszulek, medali, smyczy, numerów startowych, fundowanie upominków do pakietów sponsorskich wręczanych zawodnikom i gościom wydarzenia, udzielanie noclegów gościom zaproszonym, organizację akcji promocyjnych firmy i w wielu innych postaciach. Liczymy, że i w tym roku wspomogą nas w organizacji tego biegowego święta.

Jarosławieckie bieganie rozpoczną o godz. 9.00 dzieci i młodzież. O godz. 10.40 na dystansie 2000 m rywalizować będą samorządowcy – wójtowie, burmistrzowie, radni, pracownicy urzędów. O godz. 11.05 zaplanowano bieg dla najmłodszych dzieci poniżej 7-u lat, a zaraz ponim I Bieg „Podziel się życiem”. Punktualnie w samo południe na 15-to kilometrową trasę wyruszą uczestnicy XXIII Międzynarodowego Biegu po Plaży „Jarosławiec 2013”.

W Biegu po Plaży zaplanowano nagrody dla kobiet i mężczyzn, finansowe za miejsca 1-10 i rzeczowe za 11-15 miejsce oraz po 3 nagrody rzeczowe w kategoriach wiekowych co 10 lat.

W bieżącym roku nadal istnieje możliwość dokonywania opłaty startowej przelewem na konto Organizatora – aż do wyczerpania limitu miejsc. Podobnie jak w roku ubiegłym zróżnicowano jej wysokość w zależności od terminu wpłaty:

  • do dnia 15 maja 2013 r. – 20.00 zł,
  • do dnia 15 czerwca 2013 r. – 30.00 zł,
  • do dnia 01 lipca 2013 r. – 40.00 zł

Po w/w terminie – 50.00 zł, płatne tylko gotówką w Sekretariacie Biegu, który jak co roku będzie umiejscowiony w sali sportowej Zespołu Szkół w Jarosławcu, ul. Bałtycka 65B. W sobotę – 7 lipca w godz. od 18.00 do 21.00 będą mogli poddać się weryfikacji biegu głównego, a w niedzielę dzieci, młodzież, samorządowcy i pozostali uczestnicy Biegu po Plaży.

Każdy z zawodników Biegu po Plaży i Biegu Samorządowego, rejestrując się elektronicznie i dokonując przelewu będzie mógł również wybrać rozmiar pamiątkowej koszulki. Pozostali zawodnicy otrzymają dowolny rozmiar. Planujemy, że tak jak i w roku poprzednim będą to koszulki z tzw. tkaniny oddychającej.

ZAPISY – XXIII Międzynarodowy Bieg po Plaży „Jarosławiec 2013″

ZAPISY – XVIII Ogólnopolski Bieg Samorządowy „Bursztyn Jarosławca”

Już dziś zarejestruj się do Biegu i spędź miłe chwile w nadmorskiej Gminie Postomino. Zapraszamy!

Agnieszka Czarnuch
dyrektor Biegu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biegowe Grand Prix Gminy Postomino, CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Międzynarodowy Bieg Po Plaży, Sport i rekreacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.