ZŁOTY Międzynarodowy Bieg Po Plaży

W nocy z 31 października na 1 listopada br. zakończyło się głosowanie czytelników portalu www.maratonypolskie.pl na najlepsze imprezy biegowe kończącego się sezonu 2009/2010. Swoje głosy oddali także wszyscy zaproszeni przez redakcję portalu eksperci.

 W ogólnodostępnym głosowaniu udział wzięły 933 osoby, które oddały łącznie ponad 12 tysięcy głosów (każdy czytelnik dysponował pulą 45 głosów) na 163 nominowane przez redakcję portalu imprezy. Wśród nominacji było 14 biegów, w których uczestniczyło ponad 1000 biegaczy, 45 imprez o frekwencji pomiędzy 250 a 1000 osób i 33 kameralne imprezy z liczbą biegaczy poniżej 250 osób. Dodatkowo spośród 12 propozycji wybrano debiut organizacyjny sezonu oraz najlepszy bieg ultradystansowy i górski/przełajowy.

Każdy nominowany bieg oceniany był 3 stopniowo: 1/3 oceny stanowiły wartości uzyskane w rankingu prowadzonym przez portal, 1/3 to głosy czytelników oddawane między 26 a 31 października br., a pozostałą 1/3 stanowiły głosy 30-osobowej grupy zaproszonych przez portal ekspertów. W każdym kryterium do zdobycia było maksymalnie 10 punktów, i dopiero ich suma decydowała o ostatecznie zajętym miejscu.

Ocenę z rankingu stanowiła średnia wystawionych wszystkich ocen. Ocenę z głosowania czytelników stanowiła liczba uzyskanych głosów przyporządkowana do skali 0-10, gdzie 10 to liczba głosów uzyskana przez zwycięski w danej kategorii bieg. Ocena z głosowania ekspertów to liczba uzyskanych głosów przyporządkowana do skali 0-10 (bez podziału na kategorie).

Tytuł „Złoty Bieg 2010” uzyskały:

Kategoria – wielkie imprezy – powyżej 1.000 uczestników (nominowanych 14 imprez):

 1. XI Maraton Poznański (Poznań)
 2. 28. HASCO-LEK Wrocław Maraton (Wrocław)
 3. 37 Maraton Dębno (Dębno)
 4. IX Cracovia Maraton (Kraków)
 5. 32 Maraton Warszawski (Warszawa)
 6. VI Bieg Maniacka Dziesiątka (Poznań)

Kategoria – średnie imprezy – od 250 do 1.000 uczestników (nominowanych 45 imprez):

 1. IV Grodziski Półmaraton Słowaka (Grodzisk Wlkp.)
 2. XX Bieg po Plaży (Jarosławiec)
 3. 3 LG Bonart Półmaraton Ślężański (Sobótka)

Kategoria – kameralne imprezy – do 250 uczestników (nominowane 33 imprezy):

 1. X Jubileuszowy Półmaraton Hajnowski (Hajnówka)

Kategoria – imprezy ultradystansowe (nominowanych 6 imprez):

 1. 12 Godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy (Bochnia)

Kategoria – biegi górskie/przełajowe (nominowanych 7 imprez) – certyfikatu nie przyznano

 Za debiut organizacyjny roku 2010 uznano: Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego (Krynica Zdrój) i I Bieg szlakiem Wygasłych Wulkanów (Złotoryja) spośród 12 nominowanych w tej kategorii imprez.

Ponadto w każdej z kategorii przyznano specjalne wyróżnienia. I tak w kategorii imprez powyżej 1000 uczestników przyznanych zostało 6 wyróżnień, w kategorii biegów 250-1000 uczestników – 24 wyróżnienia oraz po dwa wyróżnienia dla biegów ultradystansowych i dla górskich / przełajowych. Przyznano także 16 tytułów „Kameralna Impreza 2010” przeznaczonych dla małych, ale niezwykle klimatycznych imprez.

Redakcja portalu www.maratonypolskie.pl przyznała także coroczne nagrody specjalne – FILIPIDESY 2010 w następujących kategoriach:

 1. Honorowy organizator: Andrzej Krzyścin – wieloletni zawodnik i członek elity. Organizator imprez biegowych w Gnieźnie: Półmaratonu Lechitów i Biegu Europejskiego.
 2. Mecenas biegów: Zygmunt Berdychowski – Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego, Prezes Fundacji Instytut Studiów Wschodnich, pomysłodawca i mecenas Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdrój.
 3. Zawodnik roku 2010: Aleksandra Niwińska – 24 letnia niezrzeszona zawodniczka, zwyciężczyni (w kategorii… OPEN) biegu 48-godzinnego w Katowicach (z wynikiem 323 km 657 metrów).
 4. Osobowość roku 2010: Roman Toboła – komentator i spiker sportowy największych w Polsce biegów ulicznych.
 5. Formuła biegu 2010: Grand Prix Poznania – za nowatorską organizację w formule GP w cyklu comiesięcznym sześciu imprez z frekwencją przekraczającą 350 osób/bieg.
 6. Firma biegowa roku 2010: Decathlon – za rozwój wyspecjalizowanej sieci sklepów sportowych i systematyczne działania na rzecz obniżania cen na produkty służące bieganiu.

 Miło nam poinformować, że XX Międzynarodowy Bieg Po Plaży „Jarosławiec 2010” po raz kolejny uzyskał certyfikat „Złoty Bieg”. W swojej kategorii (średnie imprezy) znalazł się wśród 3 nagrodzonych biegów, rywalizując z 44 innymi imprezami.

CERTYFIKAT „ZŁOTY BIEG 2010″

Dziękujemy wszystkim tym, którzy po raz kolejny docenili nasz trud i zaangażowanie w organizację tego biegowego święta, oddając swój głos na Bieg Po Plaży.

Cieszy nas, jako organizatorów, że spełniamy oczekiwania szerokiego grona biegaczy, którzy w lipcu odwiedzają nadmorską wieś rybacką – Jarosławiec.

Tegoroczny certyfikat „Złotego Biegu” jest kolejnym – siódmym już wyróżnieniem. Mamy nadzieję, że tytuł ten jest tak samo wymowny dla nas – Organizatorów, jak i dla biegaczy.

Już dziś zapraszamy na „oczko” – XXI Międzynarodowy Bieg Po Plaży „Jarosławiec 2011″, który odbędzie się w pierwszą niedzielę lipca przyszłego roku.

Wręczenie certyfikatów odbędzie się podczas Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Biegów, która będzie miała miejsce w dniach 18-20 listopada 2010 w Szklarskiej Porębie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Międzynarodowy Bieg Po Plaży, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.