Znamy grupy finałowe Turnieju Piłki Siatkowej

Drugą konkurencją XV Gminnego Współzawodnictwa Sportowo – Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino jest piłka siatkowa. Do turnieju zgłosiło się 18 sołectw, które 3 marca 2012 roku rozegrały w salach sportowych Zespołu Szkół w Pieszczu i Zespołu Szkół w Jarosławcu mecze eliminacyjne. Nie przyjechało sołectwo Wszedzień, ani sołectwo Królewo, które miało zastąpić Wszedzień w rozgrywkach. W związku z tym turniej rozegrano przy udziale 17 sołectw rozstawionych do 4 grup.

4-ro drużynowe grupy A i C –spotkały się w Pieszczu. Rozegrano łącznie 12 meczy, po 6 w każdej grupie. Aż 3 mecze zakończyły się tie-break-iem.

W grupie A mecze były bardzo wyrównane. Do końca nie było wiadomo, które z drużyn wejdą do rozgrywek finałowych. Dopiero dodatkowe kryteria: liczba wygranych setów i stosunek małych punktów przesądził o wejściu do finału sołectw Pałówko i Pieszcz. 3-cie miejsce w grupie zajęły Jezierzany, a 4-te Pałówko. Najbardziej emocjonujący i najdłuższy, bo trwający ponad godzinę był mecz pomiędzy Pieszczem i Jezierzanami, który zakończył się zwycięstwem Jezierzan w tie-breaku (25:22; 19:25; 15:19).

W grupie C wszystkie mecze wygrało sołectwo Marszewo, które weszło do finału z I miejsca w grupie. Na 2 miejscu uplasowało się sołectwo Nosalin, wygrywając 2 pojedynki. Kolejne miejsca zajęły Chudaczewo i Mazów.

Wśród zawodników można było zobaczyć Zenona Morkę – Sołtysa Pieszcza, który grał w reprezentacji wsi. Swoim drużynom kibicowali też Jan Antosik – Sołtys Mazowa, Krzysztof Urbański – Sołtys Pałówka i Paweł Czechowski – Sołtys Chudaczewa, Radny Rady Gminy.

W reprezentacjach sołectw wystąpiły też panie. W drużynie Mazowa zagrała Alicja Sawicka, a w Nosalinie – Agnieszka Siudek.

Sędziami rozgrywek byli Jacek Kisielowski i Artur Struś.

W sali sportowej Zespołu Szkół w Jarosławcu spotkały się grupy B i D. W rozegranych 16 meczach dwa zakończyły się tie-break-iem.

W grupie B pierwsze miejsce zajęło sołectwo Postomino, wygrywając wszystkie trzy mecze, zdobywając 6 pkt. Drugie miejsce przypadło dla sołectwa Nacmierz, które wygrało dwa mecze zdobywając 4 pkt., co dało awans do grupy finałowej. Trzecie miejsce w tej grupie przypadło dla Rusinowa, a czwarte dla Masłowic.

W grupie D (5-cio zespołowej) wszystkie cztery mecze wygrało sołectwo Jarosławiec gromadząc 8 pkt., drugie miejsce ze zdobytymi 6 punktami zajęło sołectwo Pieńkowo, co wystarczyło tym sołectwom na awans do finału. Trzecie miejsce w tej grupie zajęło bardzo dobrze grające sołectwo Wilkowice, które dobrze radziło sobie w każdym meczu, ale stale w końcówkach brakowało przysłowiowego szczęścia – w meczu z Pałówkiem grało w setach 38:36; 25:22, a z Pieńkowem 24:26, 26:24, 8:15. Czwarte miejsce zajęło sołectwo Pałowo, piąte Łącko.

Na wyróżnienie zasługuje postawa samorządowców. W drużynie Rusinowa grał Adam Drapała – Zastępca Wójta Gminy Postomino, w drużynie Wilkowic Radny, Sołtys – Daniel Pakos, w masłowickiej drużynie grał sołtys – Jan Małolepszy. Swoim drużynom kibicowali Radni: Renata Zarzycka, Adam Pruske, Alicja Kukowska, Marzena Kurzyńska (sołtys Rusinowa), Jan Chabowski (sołtys Nacmierza) oraz sołtysi Piotr Żuchowski (Jarosławiec), Elżbieta Pacak (Pałowo).

Sędziami turnieju byli Maciej Pominkiewicz i Ireneusz Topoliński.

Serdeczne podziękowania za udostępnienie pomieszczeń szkolnych oraz pomoc w organizacji turnieju dla Renaty Mazur – dyrektora Zespołu Szkół w Pieszczu, która kibicowała podczas turnieju drużynie Pieszcza oraz dla Anny Fikier – dyrektora Zespołu Szkół w Jarosławcu.

Szczególne podziękowania dla Zenona Morki – sołtysa Pieszcza za wspaniałą inicjatywę zorganizowania poczęstunku dla zawodników i przygotowanie poczęstunku w Pieszczu.

Dziękujemy też członkiniom Stowarzyszenia Misja w Pieszczu (pani Grażynka i panie Irenki) za zasponsorowanie i przygotowanie wyśmienitego żurku z kiełbaską dla zawodników i kibiców oraz  pysznego ciasta dla obsługi zawodów. Dziękujemy Sołtysowi Jarosławca – Piotrowi Żuchowskiemu, za przygotowanie wspaniałego żurku, którym zostali poczęstowani uczestnicy jarosławieckiego turnieju i Romanowi Tama, który ufundował pieczywo.

Z. Ludwikowski
K. Marczak

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Współzawodnictwo Sportowo-Rekreacyjne Sołectw i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.