Znamy SMAKI NASZEJ GMINY

W dniu 30 kwietnia 2011 r. podczas festynu „GMINA POSTOMINO NA FALACH DO EUROPY’ w Nacmierzu rozstrzygnięty został konkurs kulinarny organizowany przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie pod nazwą „SMAKI NASZEJ GMINY”.

Do konkursu w roku ubiegłym zgłoszono 7 potraw, a w tegorocznym konkursie było ich aż 23. Potrawy były bardzo zróżnicowane, a wśród nich znalazły się ryby w różnych odsłonach, krokiety (4 rodzaje), ciasta (4 rodzaje).

Konkurs polegał na zaprezentowaniu potrawy/produktu kulinarnego kojarzonego z Gminą Postomino oraz nadanie mu marki, a przez to promowanie dziedzictwa kulinarnego Gminy i regionu.

W dniu konkursu potrawy oceniło Jury w składzie: Janusz Bojkowski – Wójt Gminy Postomino, Jadwiga Krakowska – Przewodnicząca Rady Gminy Postomino, Danuta Haratyk – Dyrektor Sanatorium Panorama Morska w Jarosławcu, Jadwiga Czerwińska – artysta plastyk oraz Agnieszka Czarnuch – Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

W wyniku oceny poszczególnych potraw, dokonanych indywidualnie przez członków Jury na kartach ocen przyznano: 5 wyróżnień oraz 5 nagród finansowych.

Wyróżniono potrawy:

„Sernik z białą nutką”Anny Kaczorek z Naćmierza
„Złakowski specjał”Katarzyny Nieradka ze Złakowa
„Cebulaki”Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Korlino, Łącko, Łężek, Królewo „RAZEM” w Korlinie
„Zakrętasy Pieńkowskie”Danuty Kani ze Stowarzyszenia na rzecz rozwoju aktywności Pieńkowo – Pieńkówko „RAZEM LEPIEJ”
„Królewskie Frykaski”Grażyny Skuza z Królewa

Nagrodzeono potrawy:

I miejsce – nagroda 300 zł – „Grochówka ogniowa”Ochotnicza Straż Pożarna z Wilkowic
II miejsce – nagroda 250 zł – „Babeczki z Pieńkówka”Elżbiety Bosak z Pieńkówka
III miejsce – nagroda 200 zł – „Rolada Drobiowa”Marii Figurskiej z Rusinowa
IV miejsce – nagroda 150 zł – Pierogi „MAMUNI”Jadwigi Pakos z Wilkowic
V miejsce – nagroda 100 zł – „Glinianka Grzybowa”Elżbiety Bosak i Anny Rój z Pieńkówka.

Zgłoszone potrawy zostaną wykorzystane do promocji dziedzictwa kulinarnego Gminy Postomino z możliwością jego zaprezentowania się podczas Jarmarku Pomorskiego w Bytowie lub w innych konkursach i jarmarkach kulinarnych.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.