12 medali dla postomińskich karateków na Mistrzostwach Makroregionu

Kolejny wielki sukces odnieśli karatecy z klubu karate kyokushin w Postominie! Tym razem swoje umiejętności mogli zaprezentować na Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się 24 marca 2013 roku w Nowej Soli. W turnieju, który jest jednym z ważniejszych w kalendarzu karate kyokushin w Polsce, wzięło udział blisko 140 zawodników z ośrodków województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Organizatorem był Nowosolski Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Waldemara Leśniewskiego. Sędzią Głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak- 8 dan. Postomiński klub reprezentowało ośmiu zawodników, którzy kolejny raz nie zawiedli i mimo bardzo wysokiego poziomu turnieju zdobyli aż 12 medali (5 złotych, 3 srebrne, 4 brązowe).

Nie małą niespodzianką było również zdobycie przez karateków z Postomina I miejsca w klasyfikacji drużynowej, co niewątpliwie jest jednym z większych sukcesów tego klubu!

Na I miejscu zarówno w konkurencji kumite juniorek +55 kg jak i w kata I miejsce zajęła Aleksandra Karpuk.

Również na I miejscu w kategorii kumite juniorek-55 kg uplasowała się Agnieszka Olszowiec, która po bardzo ciężkim półfinale, w walce finałowej pewnie pokonała swoją rywalkę i stanęła na najwyższym stopniu podium.

W walce finałowej w kategorii seniorek-55 kg spotkały się Agnieszka Cicha i Monika Cicha. Tym razem po bardzo zaciętym pojedynku lepsza okazała się Monika, która zdobyła złoty medal, a Agnieszka stanęła na drugim stopniu podium.

I miejsce w kategorii kata juniorów zajął Eryk Krysik, który po pierwszej rundzie zajmował dopiero trzecią lokatę, ale w turze finałowej spisał się świetnie, wyprzedzając między innymi innego zawodnika postomińskiego klubu Grzegorza Liska, który w tej konkurencji uplasował się tuż za podium. Również w kategorii kumite juniorów -60 kg. Eryk spisał się bardzo dobrze i ostatecznie zajął III miejsce.

Jako jedyna trzy medale zdobyła Wiktoria Demidok, która w kategorii kumite semi contact młodziczek-50 kg zajęła II miejsce, a w kategoriach light contact młodziczek open oraz kata młodziczek stawała na najniższym stopniu podium zdobywając brązowe medale.

III miejsce i brązowy medal w kategorii juniorów +75 kg zajął Grzegorz Lisek, a II miejsce w kata seniorów zdobył Łukasz Cichy.

Najlepszą zawodniczka w kategorii juniorów została Aleksandra Karpuk z Postomina.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Łukasz Cichy

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Karate kyokushin, Sport i rekreacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.