4. Bieg POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ odbył się w Postominie podczas XXI Finału WOŚP

W ramach XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowano w Postominie 4. Bieg „POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ”. O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Galka w Postominie grupa 30 amatorek i amatorów biegania stanęła na ok.3 km trasie orkiestrowych zawodów. Zwyciężyli: Grzegorz Antosik z Masłowic (KB „Bryza” Postomino) i Edyta Szczygielska ze Sławna (KS „OLSZEWSKI I SYNOWIE” Sławno), ale nie to było tu najważniejsze. Głównym celem zawodów było zwrócenie uwagi na problem cukrzycy w Polsce oraz propagowanie zdrowego trybu życia i aktywności ruchowej.


Już od godz. 13.00 pierwsi zawodnicy i zawodniczki wypełniali skrzętnie zgłoszenia, by wziąć udział w biegu. Tuż przed startem rozlosowano wśród nich też specjalnie przygotowane i przesłane wprost ze stolicy pamiątkowe, pomarańczowe koszulki 7. warszawskiego biegu „Policz się z cukrzycą”.

Zamiast opłaty startowej wrzucali symboliczny grosik do puszki wolontariusza, by w ten sposób wesprzeć XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Honorowym starterem 4. Biegu „Policz się z cukrzycą” była Jadwiga Krakowska – Przewodnicząca Rady Gminy w Postominie.

Na wytyczonej trasie – 3 „ósemek” – wiodącej po bieżni i koronie postomińskiego stadionu najszybszy okazał się Grzegorz Antosik z Masłowic (KB „B ryza” Postomino). Jaki drugi linię mety minął Aleksander Kaczyński z Pieńkówka, a trzeci był Henryk Chudy ze Sławska (KS „OLSZEWSKI I SYNOWIE” Sławno).

Wśród pań zwyciężyła Edyta Szczygielska ze Sławna (KS „OLSZEWSKI I SYNOWIE” Sławno). Drugie miejsce zajęła Aneta Szostek z Tynia (KB „B ryza” Postomino), a jako trzecie linię maty minęła Grażyna Antosik ze Sławska (KS „OLSZEWSKI I SYNOWIE” Sławno).

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI 4 Biegu „Policz się z cukrzycą” – Postomino, 13 stycznia 2013 roku

Ostatecznie sędziowie: Kazimierz Gąsiorowski, Marek Domżałowicz i Krzysztof Ugorski sklasyfikowali 19 panów i 10 pań. Jeden zawodnik nie ukończył biegu.

Zawodnicy pochodzili z 14 miejscowości: Darłowo, Gdynia, Masłowice, Nacmierz, Pałowo, Pałówko, Pieńkówko, Postomino, Rzyszczewko, Sławno, Sławsko, Staniewice, Tyń, Ustka.

Łączny wiek zawodników to 988 lat, czyli średnia wieku wynosiła niespełna 33 lata. Średni wiek zawodniczek to prawie 32 lata, a zawodników – 33,5 roku.

Zwycięzcy biegu w klasyfikacji kobiet i klasyfikacji mężczyzn podczas oficjalnej dekoracji na orkiestrowej scenie przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie odebrali z rąk Wójta Gminy Postomino – Janusza Bojkowskiego pamiątkowe puchary. Dodatkowo za miejsca I-III w obu klasyfikacjach wręczono nagrody rzeczowe i pamiątkowe medale 7-go warszawskiego biegu „Policz się z cukrzycą”. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Dla wszystkich przygotowano gorącą, strażacką grochówkę i kiełbaskę z ogniska. Można było też napić się ciepłej herbatki, czy zjeść domowe ciasto w „Kawiarence pod serduszkiem”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za aktywny udział i zapraszamy na kolejne edycje naszych biegów.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Klub Biegacza "Bryza", Sport i rekreacja, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.