42 maratony w 42 dni – czy to możliwe – sprawdźcie w Postominie

Po raz pierwszy w historii polska reprezentacja ultra maratończyków podejmuje wyzwanie: Ustanowienia Rekordu Polski i przebiegnięcia 42 maratonów w ciągu 42 dni. Kierownik i kapitan reprezentacji Polski w biegach ultra – August Jakubik wraz z dwoma reprezentantami kadry: Adamem Jagiełą i Mariuszem Szostakiem, przygotowuje się do przebiegnięcia 42 maratonów w 42 dni. Maratony będą odbywać się w czterdziestu miejscowościach Polski. Impreza rozpocznie się 23 czerwca 2012 roku w Rzeszowie, a zakończy 3 sierpnia br. w Katowicach.

 

August Jakubik – aktualny reprezentant Polski w biegu 24 h. Medalista Mistrzostw Polski w biegu 24-godzinnym: brązowy medal z wynikiem226 km020 m – Kraków 2008, srebrny medal z wynikiem223 km061 m – Ruda Śląska 2009. Ponadto zaliczył dziewięć występów w reprezentacji Polski (od 2001 roku) na Mistrzostwach Świata i Europy w biegu 24-godzinnym: Holandia, dwukrotnie Francja, Czechy, Austria, Włochy, Tajwan, Kanada i Korea Południowa. Rekordzista Polski w biegu 48-godzinnym, z wynikiem370 km381 m. Obecnie pełni funkcję kierownika i kapitana Reprezentacji Polski w biegach ultradługich.

 

Adam Jagieła – aktualny reprezentant Polski w biegu 24 h. Medalista Mistrzostw Polski w biegu 24-godzinnym: złoty medal z wynikiem241 km511 m – Katowice 2010, brązowy medal z wynikiem211 km000 m – Katowice 2011. Zadebiutował w Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata we Francji w 2010 roku.

 

 

 

 

Mariusz Szostak – żołnierz zawodowy pełniący służbę w 18 Batalionie Powietrzno-Desantowym z Bielska-Białej. Bieganie rozpoczął w 2006 roku. Na swoim koncie ma kilka zwycięstw w maratonach. W tym roku zadebiutuje w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w biegu 24-godzinnym.

 

 

 

 

Zawodnicy założyli, że przebiegną każdy maraton w czasie nieprzekraczającym czterech godzin. Średni czas pokonywania poszczególnych biegów to 3 godziny 45 minut. Cykl tych maratonów jest etapem przygotowawczym do startu we wrześniowych Mistrzostwach Świata w biegu 24 godzinnym.

Pomysł zorganizowania takiego wyzwania podsunął rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prof. Zbigniew Waśkiewicz by uczcić 42 rocznicę powstania AWF Katowice. 30 czerwca br. w Katowicach odbędzie się ósmy z kolei bieg, który będzie setnym maratonem A. Jakubika z udziałem 40 zaproszonych zawodników. Współorganizatorami projektu są: Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz miejscowości, gdzie odbędą się poszczególne maratony.

Gmina Postomino będzie gościć biegaczy w dniach 17-18 lipca 2012 roku. Maraton rozpocznie się o godz. 11.00 na stadionie im. Z. Galka w Postominie.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.