42 maratony w 42 dni – z tego 2 maratony pobiegniemy w Postominie

Po raz pierwszy w historii grupa ultramaratończyków podejmie wyzwanie i przymierzy się do ustanowienia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów – dzień po dniu w ciągu 42 dni. August Jakubik, medalista Mistrzostw Świata i Europy, rekordzista Polski w biegu 48-godzinnym, wraz z dwoma reprezentantami kadry, przygotowuje się do przebiegnięcia 42 maratonów w 42 dni. Z przedsięwzięciem tym zmierzą się na bieżniach stadionów w 41 miejscowościach Polski. Zaczną 23 czerwca br. w Rzeszowie, a skończą 3 sierpnia br. w Katowicach. Na postomińskim stadionie im. Z. Galka – jako jedynym z ustalonych dotychczas lokalizacji – planowane jest przebiegnięcie aż 2 maratonów w ciągu 2 dni. Biegacze zmierzą się z dystansem ponad 42 km w dniach 17 i 18 lipca 2012 r.

Panowie zamierzają pokonywać kolejne maratony w granicach 3 godzin i 45 minut. Będziemy trzymać kciuki, żeby upały nie pokrzyżowały im planów.

Trzem śmiałkom będą towarzyszyć miejscowi biegacze, których serdecznie zapraszamy, a przy okazji zostaną rozegrane imprezy towarzyszące projektowi. O szczegółach będziemy informowac wkrótce.

Współorganizatorami projektu są Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz uczelnie sportowe z Wrocławia, Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego, Gdańska, Warszawy, Białej Podlaski i Krakowa.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.