5 bieg „Policz się z Cukrzycą” – relacja

Po raz piąty w ramach XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowano w Postominie 5 Bieg „ Policz się z Cukrzycą” na dystansie 3000m. Uczestnicy dwukrotnie pokonywali bieżnię stadionową, obiegając koronę stadionu i odcinek szklaku zwiniętych torów.

O godz. 14.00 spod pomnika im. Zbigniewa Galka na trasę wyruszyła grupa 22 amatorów biegania w tym 13 mężczyzn i 9 kobiet. Starterem biegu była Pani Krystyna Łozińska z Poradni Diabetologicznej w Sławnie. Jednym z głównych celów zawodów było zwrócenie uwagi na problem cukrzycy w Polsce oraz propagowanie zdrowego trybu życia i aktywności ruchowej. Tuż przed startem rozdano wśród biegaczy specjalnie przygotowane i przesłane wprost ze stolicy pamiątkowe pomarańczowe koszulki VIII Warszawskiego Biegu „Policz się z Cukrzycą”.

Zaraz od startu utworzyła się trzyosobowa grupa, która nadawała tępa biegowi. Na wytyczonej trasie najszybszy okazał się Grzegorz Antosik z Masłowic i KS „Bryza” Postomino. Jako drugi linię męty minął Maciej Januszewski z Postomina (KS „Bryza” Postomino), a trzeci był Henryk Chudy ze Sławska (KS „Olszewski i synowie” Sławno). Wśród Pań zwyciężyła Aneta Szostek z Tynia (KS „Bryza” Postomino). Drugie miejsce zajęła Monika Kasica z Tynia (UKS Wieża Postomino), a jako trzecia linie mety minęła Grażyna Antosik (KS „Olszewski i synowie” Sławno).


Sędziami zawodów byli Kazimierz Gąsiorowski, Krzysztof Ugorski, Krzysztof Jurewicz. Zawodnicy pochodzili z 10 miejscowości, Darłowo, Masłowice, Postomino, Sławsko, Radosław, Jarosławiec, Tyń, Mazów, Staniewice, Pieńkowo.

Zwycięzcy biegu w klasyfikacji kobiet i mężczyzn podczas oficjalnej dekoracji na orkiestrowej scenie hali sportowej w Postominie odebrali z rąk Wójta Gminy Postomino – Janusz Bojkowskiego, (który w tym biegu uczestniczył zajmując 6 miejsce) pamiątkowe puchary. Dodatkowo za miejsca
I-III w obu klasyfikacjach wręczono nagrody rzeczowe, wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

Dla wszystkich przygotowano gorącą, strażacką grochówkę z kiełbaską. Można też było napić się ciepłej herbaty i zjeść domowe ciasto w „kawiarence”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za aktywny udział i zapraszamy na kolejne edycje biegów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.