7 medali dla postomińskich karateków na Mistrzostwach Pomorza

W dniu 10 marca 2013 r. w Hali Miejskiej przy ul. Twardowskiego w Szczecinie rozegrane zostały Mistrzostwa Pomorza Kyokushin Karate, którego organizatorem był Szczeciński Klub Sportowy „Husaria”. Mistrzostwa otworzył w imieniu Dyrektora Wydziału Sportu Miasta Szczecin Łukasz Wybraniec. Sędzią głównym zawodów był Prezes Okręgowego Zachodniopomorskiego Związku Karate, sensei Andrzej Kłujszo. Do Szczecina zjechały drużyny z województwa zachodniopomorskiego, w tym ze Złocieńca, Świnoujścia, Reska, Mielna, Kołobrzegu, Koszalina, Drawska Pomorskiego, Białogardu, Morynia, Tymienia i oczywiście Postomina. Łącznie w rywalizacji udział wzięło 311 zawodników z 13 ośrodków. Nasz klubreprezentowało 10 zawodników, którzy zdobyli łącznie 7 medali (2 złote, 3 srebrne, 2 brązowe).

Złoty medal w kategorii kumite juniorów +65 kg. wywalczył Grzegorz Lisek, który pewnie wygrał swoje wszystkie walki i zwyciężył w swej konkurencji.

Również złoto przywiozła Agnieszka Cicha, pokonując w finale kategorii seniorek swoją siostrę Monikę, która zajęła drugie miejsce.

W kategorii juniorek także doszło do bratobójczego pojedynku zawodniczek z Postomina. Tym razem w walce półfinałowej tej kategorii spotkały się Agnieszka Olszowiec oraz Aleksandra Karpuk. Lepsza tym razem okazała się Ola, która awansowała do finału. Tam po bardzo emocjonującym pojedynku przegrała niestety z zawodniczką z Koszalina Katarzyną Regent i ostatecznie zdobyła srebrny krążek, a Agnieszka musiała zadowolić się trzecim miejscem.

W kategorii juniorów -65 kg. trzecie miejsce zajął Eryk Krysik. Ważący ok. 50 kg. zawodnik z Postomina musiał mierzyć się z zawodnikami o wiele cięższymi od siebie, ale spisał się bardzo dobrze przegrywając dopiero w półfinale i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium zdobywając brązowy medal.

Drugie miejsce w kategorii seniorów -80 kg. zajął Łukasz Cichy, który po pewnie wygranym półfinale w walce finałowej musiał uznać wyższość zawodnika z Koszalina.

Bardzo dobrze spisali się także pozostali zawodnicy naszego klubu. Anna Jurewicz zajęła czwarte miejsce w kategorii dziewcząt 12-13 lat. Tuż za podium uplasowali się również Wiktoria Demidok w kategorii młodziczek oraz Jakub Wyrosławski w kategorii młodzików.

Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej Postomino zajęło siódme miejsce i biorąc pod uwagę licznie reprezentowane ekipy innych klubów jest to bardzo dobry wynik.

Dla zawodników z postomińskiego klubu były to pierwsze zawody w tym roku. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie utrzymają oni swoją formę, gdyż już niedługo kolejne, jeszcze ważniejsze zawody w Nowej Soli oraz Świnoujściu.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w najbliższych turniejach.

Łukasz Cichy

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Karate kyokushin, Sport i rekreacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.