Ferie zimowe ’2011 za nami

Ferie zimowe to czas, w którym dzieci z terenu Gminy Postomino nie nudziły się. Oprócz organizowanego przez Urząd Gminy zimowiska w górach swoją ofertę przygotowała też biblioteka publiczna i działające w gminie stowarzyszenia. Także Centrum Kultury i Sportu w Postominie zorganizowało blok zajęć dla dzieci i młodzieży pod wspólną nazwą „Feriowisko 2011 z CKiS”. Każdy mógł wziąć udział w oferowanych przez Centrum zajęciach i miło spędzić czas poza domem.

W pierwszym tygodniu ferii zorganizowano 12 godz. zajęć plastycznych pn. „Zimą malowanie” dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zabawy, pod okiem instruktora, artysty plastyka – Jadwigi Czerwińskiej aktywnie spędzali czas realizując swoje twórcze pasje. Malowano, rysowano, wycinano, klejono. Każdy mógł zrobić „co mu w duszy gra”.

Z kolei w drugim tygodniu ferii – od poniedziałku do piątku – odbywał się „Maraton plastyczny”. Młodzi artyści przez 4 godzinny dziennie, korzystając z nieobecności przedszkolaków w postomińskim punkcie przedszkolnym, rozwijali swoje talenty. Nie udało się wykonać rzeźb z lodu i śniegu, zaplanowanych w ramach zajęć. Z jednej strony troszkę szkoda, że aura nie dostarczyła „materiału” do zajęć, ale z drugiej strony wszyscy cieszą się, że może w końcu przyjdzie wiosna.

„W rytmie spadających płatków śniegu” odbywały się warsztaty tańca break dance. Dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół w Postominie młodzi tancerze mieli 3-krootnie do dyspozycji salę sportową. Odbyły się nawet dodatkowe zajęcia tańca. Dzięki temu nowe figury i kroki tego akrobatycznego tańca uczestnicy przećwiczyli na sporej przestrzeni. Wykorzystali też materace do trudniejszych figur. Instruktor – Marcin Grzybowski opracował też z uczestnikami projekt układu choreograficznego, który zostanie zaprezentowany publiczności podczas Przeglądu Tańca w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego na początku kwietnia.

W okresie ferii zwiększonym zainteresowaniem cieszyły się też warsztaty rękodzieła (w środy) i klub literata (poniedziałki i piątki). Tematem przewodnim zajęć była oczywiście zima.

Młodzież i osoby dorosłe uczestniczyły w aerobiku, prowadzonym przez Janinę Łyczko – „świeżo upieczonego” instruktora fitness. Sprawdziło się hasło zajęć „Na zimowe chłody – aerobik” i nie straszny był uczestniczkom ponad 10-cio stopniowy mróz.

Zwolennicy mniej aktywnego spędzania wolnego czasu mogli wziąć udział w zajęciach z zakresu obsługi komputera, grafiki komputerowej, budowy stron www, które odbywały się we wtorki w Centrum.

Z kolei uczestnicy zajęć fotograficznych, oprócz cotygodniowych warsztatów zaproszeni zostali też do udziału w plenerze fotograficznym pn. „W zimowym obiektywie”. Podopieczni Michała Słupczewskiego – instruktora zajęć wraz z członkami Słupskiego Klubu Fotograficznego „Fotoaktywni” odwiedzili Łącko i Jarosławiec. Za pomocą swoich aparatów zatrzymali ulotne chwile ostatniej niedzieli ferii zimowych `2011. Wzięli też udział w spotkaniu integracyjnym Postomińskiego Klubu Morsów „Wiking” i uczestników rajdu Nordic Walking, które odbywało się na terenie Ośrodka Wczasowego „Przywodny” w Jarosławcu.

Ferie minęły bardzo szybko. Powoli dzień robi się dłuższy, na zewnątrz robi się cieplej, świeci słońce, a to znak że wakacje będą już niebawem.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Fotografia, Inne wydarzenia, Kultura, Literatura, Morsy, Nordic Walking, Plenery artystyczne, Sztuka, Taniec, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.