Aktywni 50+ – super aktywni w roku 2012

W sobotę, 22 września 2012 roku na stadionie sportowym im. Zbigniewa Galka w Postominie odbyła się trzecia w tym roku edycja Turnieju Weteranów pn. „Babie Lato” w ramach Sportowo-Rekreacyjnego Grand Prix Gminy Postomino „AKTYWNI 50+” w roku 2012.

W turnieju udział wzięło 15 osób – 7 kobiet i 8 mężczyzn. Rozegrano 5 konkurencji sportowo-rekreacyjnych: rzut oszczepem, skok w dal, orlikową rekreację z piłką, rzutowy festiwal bele czym, bieg 1 okrążenia stadionu.

W każdej z rozgrywanych konkurencji zawodnicy wykazywali wielki zapał, walcząc niekiedy ze swoimi słabościami, które dokuczają w różny sposób – bólem w kolanie, barku czy kręgosłupie. Widać było zdrową rywalizację sportową, ogromne zaangażowanie, uśmiech na twarzy i dobry humor wśród uczestników i kibiców. A kibicowały dzieci i nie jednokrotnie wnuki zawodników. Wspaniały doping babci Teresce zafundowała mała Zosia.

Podmuchy wiatru sprawiały że trzeba było wielkiej precyzji w konkurencjach rzutowych. Orlikowa konkurencja z piłką okazała się strzałem w „dziesiątkę” w wyborze konkurencji, a bieg jednego okrążenia stadionu na dystansie 400 m zakończył tegoroczne zmagania w ramach Grand Prix.

Podczas turnieju wśród kobiet zwyciężyła Daniela Igras, gromadząc 96,5 pkt na 100 możliwych do zdobycia. Na drugim miejscu uplasowała się Krystyna Zielonka zdobywając 86,5 pkt, a trzecie miejsce podzieliły dwie zawodniczki: Helena Palusińska i Halina Zgrzebna, zdobywając po 86 pkt.

WYNIKI – Turniej Weteranów „Babie lato” – KOBIETY

W śród mężczyzn najlepszym tym razem okazał się Mieczysław Tracz zdobywając 91 pkt. Na drugim miejscu uplasowało się 2-ch zawodników: Tadeusz Diak i Michał Szczepański, zdobywając po 90,5 pkt.

WYNIKI – Turniej Weteranów „Babie lato” – MĘŻCZYŹNI

W tegorocznym, III Sportowo-Rekreacyjnym Grand Prix „AKTYWNI 50+” w trzech turniejach udział wzięło łącznie 23 uczestników: 15 mężczyzn i 8 kobiet, którzy startowali w 15 różnych konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Sędzią głównym wszystkich zawodów był Kazimierz Gąsiorowski, który czuwał nad sprawnym przebiegiem turniejów.

Mottem tegorocznej edycji Grand Prix było hasło: „Oderwij się choć raz od wygodnej kanapy i zacznij się ruszać! Jeśli choć raz to zrobisz zechcesz to powtarzać coraz częściej!

W klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył Tadeusz Diak, uczestnicząc w 3 turniejach, zdobywając łącznie 282,5 pkt. Kolejnie miejsca zajęli: Andrzej Lauren – 228,5 pkt i Tadeusz Żelazko – 211,5 pkt.

WYNIKI GRAND PRIX w roku 2012 – MĘŻCZYŹNI

W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Daniela Igras, zdobywając 290,5 pkt. Kolejne miejsca zajęły: Helena Palusińska – 269 pkt i Krystyna Zielonka – 256,5 pkt.

WYNIKI GRAND PRIX w roku 2012 – KOBIETY

Zawody przeprowadzono w klasyfikacji kobiet i mężczyzn w kategoriach wiekowych co 5 lat, począwszy od rocznika 1962.

WYNIKI GRAND PRIX w roku 2012 – KOBIETY wg kategorii wiekowych

WYNIKI GRAND PRIX w roku 2012 – MĘŻCZYŹNI wg kategorii wiekowych

W klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn za trzy pierwsze miejsca zwycięzcy otrzymali Puchary Wójta Gminy Postomino. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych kobiet i mężczyzn otrzymali za miejsca I-III okolicznościowe medale. Zajmujący miejsca 1-10 w kategoriach open kobiet i mężczyzn otrzymali nagrody rzeczowe, które ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie. Nagrody wręczała Przewodnicząca GKRPA – Teresa Rysztak, aktywna uczestniczka sportowych zmagań weteranów w asyście dyrektora CKiS.

Otwierając wszystkie turnieje Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie – Agnieszka Czarnuch – nie ukrywała radości widząc tą „starszą młodzież”, która zjeżdża na postomiński stadion z całego powiatu, w różnych warunkach pogodowych, z uśmiechami na twarzach, zaciekle walcząc w każdej konkurencji o punkty. Wielokrotnie mówiła, że po pięćdziesiątce też można jeździć na rowerze, biegać, skakać, rzucać, chodzić z kijkami, być aktywnym i sprawnym, nawet w sędziwym wieku. Zamykając ostatnią edycję III Grand Prix „Aktywni 50+” dziękowała wszystkim za to, że „chciało im się chcieć” i powiedziała – do zobaczenia za rok na kolejnym turnieju, co zostało przyjęte z entuzjazmem starszej młodzieży.

Z. Ludwikowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktywni 50+, CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.