Aktywni powyżej pięćdziesiątki wzięli udział w Primaaprilisowym Turnieju Weteranów w ramach Grand Prix

W sobotę, 21 kwietnia 2012 r. na postomińskim stadionie im. Z. Galka odbył się Primaaprilisowy Turniej Weteranów  w ramach Sportowo-Rekreacyjnego Grand Prix Gminy Postomino „Aktywni 50+”  w roku 2012.

Aktywizacja „starszej młodzieży” oraz wyłonienie najbardziej aktywnych mieszkańców Gminy Postomino to cele zmagań w ramach Grand Prix.

Cykl współzawodnictwa składa się z trzech turniejów, podczas których zostanie rozegranych 15 konkurencji rekreacyjno-sportowych.

W Primaaprilisowym Turnieju Weteranów rozegrano 5 pierwszych konkurencji: cellotka – rzut lotką do tarczy, slalom (siedem tyczek) z piłką na czas, festiwal rzutów piłkami, festiwal kangurków na skakance i bieg tyłem na dystansie 60 m.

W turnieju udział wzięło 17 zawodników (7 kobiet i 10 mężczyzn). Sędzią głównym zawodów był Kazimierz Gąsiorowski.

Mimo poważnego wieku we wszystkich konkurencjach widać było zaangażowanie i sportową rywalizację, walczono o każdy centymetr w rzutowym festiwalu piłkami lekarskimi, o każdą sekundę w pokonywaniu slalomu czy w biegu tyłem. Rzuty lotkami dostarczyły wiele widowiskowych emocji – wielkie wrzawy przy rzuconej „10” i buczenie, gdy lotka powędrowała poza obręb tarczy.

Oprócz mieszkańców Gminy Postomino do turnieju przystąpili zawodnicy ze Sławna i Noskowa.

Zwyciężczynią klasyfikacji generalnej kobiet po pierwszym turnieju w ramach Grand Prix jest Daniela Igras, wyprzedzając o 5 pkt. Jadwigę Krakowską i Helenę Palusińską.

WYNIKI Primaaprilisowego Turnieju Weteranów – KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET

W kat. kobiet 50-54 lat wystartowała Zofia Podemska, w kat. 55-59 lat – Teresa Rysztak, zaś w kat. 60 lat i więcej – Wiesława Dankowska. Daniela Igras jest liderką w kat. 60-64 lata.

WYNIKI – klasyfikacja GRAND PRIX kobiet

WYNIKI – klasyfikacja GRAND PRIX kobiet, wg kategorii wiekowych

W klasyfikacji generalnej mężczyzn pozycję lidera zajmuje Tadeusz Diak wyprzedzając o 6 pkt. Witolda Lemierzewicza i o 7 pkt. Janusza Durę.

WYNIKI Primaaprilisowego Turnieju Weteranów – KLASYFIKACJA GENERALNA MĘŻCZYZN

Janusz Dura wystapił w kat. wiekowej 50-54 lata. Z kolei Tadeusz Diak jest najlepszym wśród zawodników w wieku 55-59 lat. W kat. 60-64 lata pozycję lidera zajmuje Zbigniew Melon, a Andrzej Lauren jest na pozycji pierwszej w kat. 65 lat i więcej.

WYNIKI – klasyfikacja GRAND PRIX mężczyzn

WYNIKI – klasyfikacja GRAND PRIX mężczyzn, wg kategorii wiekowych

Kolejne spotkanie weteranów zaplanowane jest na 28 lipca 2012 r. Turniej Weteranów „Żyj zdrowo na sportowo” rozpocznie się tradycyjnie o godz. 14.00. Rozegrane zostaną następujące konkurencje: pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową, parytety biegowe – 60 m kobiet i 100 m mężczyzn, rzut beretem i rekreacyjny tor przeszkód.

Serdecznie zapraszamy.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktywni 50+, CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.