Aneta pierwsza, Grzegorz drugi – wspaniałe starty KB „Bryza”

Na trasach o długości 4.700 i 9.400 metrów, zlokalizowanych na Górze Chełmskiej w Koszalinie, gdzie różnica pokonywanych wysokości wynosiła 100 m, a suma przewyższeń wynosiła 200 m w dniu 18 sierpnia 2012 r. rozegrano bieg – Kros po Chełmskiej 2012. Bardzo dobrze wypadli startujący tam zawodnicy Klubu Biegacza „Bryza” Postomino.

Na dystansie 4,7 km Aneta Szostek z Tynia odniosła wielki sukces, zajmując I miejsce wśród kobiet i I miejsce w swojej kategorii wiekowej K-30. Aneta przekroczyła linię mety na 43 miejscu w klasyfikacji open, uzyskując czas 25,23 minuty. Na tym dystansie wystartowało łącznie 75 zawodników, wśród których było 11 kobiet. Drugą pozycję wśród pań zajęła Grażyna Sikorska z Bobolic, a trzecią Alicja Radlińska z Koszalina. Z kolei wśród panów zwyciężyli, zajmując odpowiednio miejsca 1-3: Przemysław Babula, Bartłomiej Copik (obaj z Gliwic) i Krzysztof Musiał z Koszalina.

Startujący na krosowym dystansie 9,4 km– Grzegorz Antosik zajął II miejsce, przegrywając zaledwie o 14 sekund z dużo młodszym zawodnikiem Piasta Gliwice – Natanielem Swat, uzyskując na mecie czas 36,28 minuty. Grzegorz wygrał też swoją kategorię wiekową M-30. Z kolei na miejscu 3 na mecie pojawił się Eugeniusz Grzesik z Koszalina. Na dystansie tym wystartowało łącznie 48 zawodników, wśród których były tylko 2 kobiety.

Galeria zdjęć na www.gk24.pl

Z. Ludwikowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Klub Biegacza "Bryza", Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.