Bartek Bogus stworzył doodle specjalnie dla Google

Bartłomiej Bogus – podopieczny p. Jadwigi Czerwińskiej prowadzącej Pracownię Sztuk Pięknych „Gamma”, działającą w Centrum Kultury i Sportu w Postominie odniósł nie lada sukces. W ramach działań PSP Gamma młody artysta zrealizował bardzo ciekawy projekt graficzny, który wziął udział w konkursie „Doodle 4 Google”.

Dzieci i młodzież z polskich szkół miały możliwość „przemalowania” loga Gogle w ramach drugiej edycji konkursu Doodle 4 Google. „…Pozdrowienia z Polski” to hasło konkursu na specjalne logo Google, które tym razem znalazło się na głównej stronie wyszukiwarki w dniu 8 czerwca 2012. Zwycięski doodle uczcił dzień rozpoczęcia Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Patronat artystyczny nad polską edycją konkursu Doodle 4 Google objęła Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, zaś w jury obok Hanny Wróblewskiej, dyrektor Zachęty zasiadł również Edward Lutczyn, artysta plastyk, Iwo Zaniewski i Kot Przybora, założyciele agencji reklamowej PZL oraz Dorota Wellman, dziennikarka oraz prezenterka telewizyjna.

Do konkursu zgłoszono łącznie ponad 20 tys. prac. Bartek za swojego doodla otrzymał wyróżnienie i koszulkę firmową Google. Gratulujemy.

J. Czerwińska
A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Turystyka i promocja, Zajęcia plastyczne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.