Bary został Jarosławieckim Championem 2012

W dniu 12 sierpnia 2012 r. w Jarosławcu odbyły się VIII Wybory Psa Wczasowego „Jarosławiecki Champion 2012”. Wybory rozstrzygnięto na placu przy letniej scenie przy ul. Nadmorskiej. W czasie tegorocznej imprezy zorganizowano też konkurs rysunkowy „Pies moich marzeń”. W konkursie udział wzięło 16 dzieci. Po wykonaniu wspaniałych rysunków wszyscy uczestnicy otrzymali gromkie brawa od publiczności. Nie było gorszych ani lepszych – wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami ufundowanymi przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

Dla publiczności, jak co roku, odbył się też konkurs wiedzy o psach, w którym uczestniczyło 46 osób. Na 20 pytań konkursowych nikt nie zdołał prawidłowo odpowiedzieć w 100 procentach. Najwięcej poprawnych odpowiedzi, bo 17 udzieliła pani Lidia Kasprowicz, a następne wyniki to: Maria Kurzawa (16), Ewa Peters (15), Agnieszka Cichocka (15), Oliwia z Katowic (15) i Edyta Skiba (15).

Wyborów Psa Wczasowego dokonano w 3 kategoriach: szczeniak (psy do 1 roku), open (od 1 do 5 lat) i weteran (powyżej 5 lat). Właściciele wraz z psami musieli dokonać prezentacji w wyznaczonym ringu. Można było tez pochwalić się sztuczkami, które potrafił wykonać zwierzak. A wszystko po to by zjednać sobie publiczność.

W kategorii szczeniak zgłoszono 7 psów, były to: dwa pekińczyki, mieszaniec, maltańczyk, labrador, coton de tular i buldog francuski. Najlepszym okazał się pies nr 15 – labrador „Bary”. Właścicielem psa była Laura Matuszczak, która w tym czasie przebywała w Jarosławcu u babci na wakacjach.

W kategorii otwartej (od 1 do 5 lat) zgłoszono 7 psów z różnych ras: west highland white terrier, husky syberyjski, pointer, dwa yorki, sznaucer miniatura, pies faraona. Wyłoniono trójkę najbardziej polubionych psów przez turystów o numerach 5,13 i 21. Po dogrywce według bisów i braw publiczności wygrał „Max” rasy hasky syberyjski, a właścicielem psa jest Paweł Wojtaszak z Wrocławia.

W kategorii weteran zgłoszono 7 psów rasy: ca de bou – bojowy pies z Majorki, dwa chińskie grzywacze, labrador, rhodesian, pinczer, yorkshire terrier. Tu również według publiczności wygrał labrador – „Sara”, która co roku przyjeżdża nad morze z właścicielem – Małgorzatą Karaszewską z Bydgoszczy.

Wszystkie psy, które zdobyły I miejsca otrzymały puchary, a wszystkie biorące udział w zabawie psy jak i ich właściciele otrzymali drobne upominki: miski, kubki, zabawki itp.

W przerwie odbył się pokaz sprawnościowy i pokaz posłuszeństwa psa – biszkoptowego labradora z Placówki Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Darłowie. Zgromadzona publicznośc była pod ogromnym wrażeniem umiejętności psa i cierpliwości jego opiekuna.

Na zakończenie wcześniej wybrani laureaci trzech kategorii wiekowych zaproszeni zostali na ring, aby publiczność swym aplauzem wybrała „Jarosławieckiego Championa 2012”. Po potrójnej dogrywce pomiędzy kategorią weteran a szczeniak okazało się, że zwycięzcą  tegorocznych Wyborów psa wczasowego został labrador „Bary” z Poznania. Właściciel w imieniu psa odebrał puchar, karmę i upominki wręczone przez dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

Imprezę poprowadziła Joanna Targowska – sędzia i członek słupskiego oddziału związku kynologicznego, zaś nad zdrowiem i bezpieczeństwem psiaków czuwał doktor Mieczysław Bojke z Lecznicy zwierząt w Darłowie. Dziękujemy.

M. Lech-Szajner
A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.