Bieg Kwietny – rekord odległości

Dla upamiętnienia rocznicy pierwszej pielgrzymki papieża – Jana Pawła II do Polski i kontynuując kwietnobiegową tradycję w dniu 31 maja 2013 roku Centrum Kultury i Sportu w Postominie zorganizowało „Kwietny Bieg”, tym razem w Masłowicach. Łącznie w przedsięwzięciu udział wzięły 82 osoby, które biegały, jeździły na rowerach, chodziły z kijkami.

Bieg Kwietny odbył się wraz z Happeningiem powarsztatowym, który był zorganizowany w ramach realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

O godzinie 16.00 oficjalnego otwarcia imprezy dokonała p. o. Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Postominie – Marzanna Kołodziej, dziękując wszystkim tym, którzy pomogli w przygotowaniu przedsięwzięcia

Jako pierwsi w trasę wyruszyli rowerzyści, którzy mieli za zadanie wykręcić dystans maratonu 42.195 m. Trasa biegła drogą asfaltową, następnie szutrową do rozdzielni elektrycznej prądu. Ogółem 19 zawodników pokonało 55 okrążeń czyli 137,5 km

Tuż za rowerzystami w trasę ruszyli biegacze stawiane im wyzwanie to dystans 35 km 300 m, co stanowi 10% trasy wokół Polski – każdy biegał tak długo ile mógł i chciał na odcinku pętli 500 m. (droga asfaltowa + szutrowa). Na linii startu ustawiło się 29 biegaczy, którzy łącznie przebiegli 136 okrążeń czyli 136 km. Wśród biegających nie zabrakło członków Klubu Biegacza „Bryza” Postomino Anety Szostek, Zbigniewa Jakuszczonka, Jana Kazuska, Daniela Pakosa, Dawida Ciesielskiego, Macieja Pominkiewicza, Małgorzaty Cieplik-Pominkiewicz, Ewy Brzostowskiej, Grzegorza Antosika a także Wójta Gminy Postomino Janusza Bojkowskiego. Zaszczyciły nas też swoją obecnością zawodniczki ze sławieńskiego Klubu „Olszewscy i Synowie”: Joanna Konkel i Edyta Szczygielska. Nie zabrakło również dzieci.

W tym samym czasie wyruszyły marsze tzn. Marsz Nornic Walking oraz marsz pieszy. Z kijkami w trasę wyruszyło 10 osób znaleźli się  wśród nich samorządowcy tzn. Alicja Kukowska – Radna Gminy Postomino, Maria Lech-Szajnej – Sołtys Wszędzienia, Pacak Elżbieta – Sołtys Pałowa. Zadaniem było pokonać 15,7 km – tyle co pokonywała sztafeta Kwietnego Biegu na terenie Gminy Postomino, udało się to zrealizować w ponad 200%. Dokładnie pokonano 24 okrążenia o długości 1,4 km czyli 33,6 km.

W Marszu Pieszym udział wzięło 14 osób, były to głównie dzieci wraz ze swoimi opiekunami, najmłodszym maszerującym był Michał Staszak. Udało się łącznie przejść 28 okrążeń, czyli 39,2 km.

Łącznie do pokonania w tym dniu założono 93 kilometrów – czyli urodzinowy prezent jaki został złożony w hołdzie poprzez „Kwietny Bieg” naszemu błogosławionemu Janowi Pawłowi II, ale werwa i zapał uczestników sprawił, że po dokładnym zliczeniu pokonano łącznie 346,3 km. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty, które były, wręczane przez Janusza Bojkowskiego – Wójta Gminy Postomino, Adama Drapałę– Z-cę  Wójta oraz Zdzisława Ludwikowskiego, a na koniec pamiątkowy podpis na fladze dla uczczenia tej wspaniałej chwili

Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy za rok.

Monika Górnik-Wojciechowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sport i rekreacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.