Bieg po Plaży w Lidze Festiwalu Biegów

Niezmiernie miło mi poinformować, że XXI Międzynarodowy Bieg po Plaży „Jarosławiec 2011”, który odbędzie się 3 lipca br. w Jarosławcu został jednym z biegów (i jak na razie jedynym, który odbywa się na północy Polski), który wszedł do klasyfikacji Ligi Festiwal Biegów. Organizatorem Ligi  jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich – organizator Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego, rozgrywanego w Krynicy-Zdrój.

W ramach Ligi biegacze z  całej Polski rywalizują w trzech klasyfikacjach: „Punktowej”,  „Najaktywniejszy biegacz” i  Najskuteczniejszy biegacz”.

Finał  Ligi odbędzie się podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdrój. Biegiem finałowym będzie „Życiowa Dycha” z Krynicy-Zdrój do Muszyny, której start zaplanowano na 10 września br. na godzinę 12.00.

Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji Ligi w kat. kobiet i mężczyzn wygrają 3.000 zł, zawodnicy którzy zajmą drugie miejsca dostaną po 2.000 zł, a biegacze sklasyfikowani na trzecim miejscu otrzymają po 1.000 zł. Ponadto w każdym biegu należącym do Ligi, jej organizator funduje nagrody o wartości 1.000 zł. Łączna pula nagród wynosi zatem 50.000 złotych!!!

Uczestnikiem Ligi może być osoba pełnoletnia, a udział w Lidze jest całkowicie bezpłatny.

W Lidze sklasyfikowani zostaną biegacze, którzy wezmą udział w co najmniej 3 biegach – w tym obowiązkowy jest udział w Finale w Krynicy-Zdrój (Życiowa Dycha) lub jakimkolwiek innym biegu Festiwalu (z wyjątkiem Biegów Deptaka).

Do klasyfikacji końcowych może być zaliczony tylko wynik z Biegu Życiowa Dycha. Ukończenie innego Biegu Festiwalu jest tylko spełnieniem warunku koniecznego do sklasyfikowania zawodnika.

Szczegóły dotyczące Ligi Festiwalu Biegowego dostępne są na stronie http://www.festiwalbiegowy.pl/1207,LIGA+FB

Zapraszamy!!!

A.Cz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Międzynarodowy Bieg Po Plaży, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.