Biegacze biegają – Kołobrzeg, Sobótka, Dębno…

Jest grupa mieszkańców w naszej gminie, która swój czas poświęca bieganiu zamiast siedzieć w wygodnym fotelu „rozkazując” pilotowi. 17 marca 2013 r. 10-osobowa grupa biegaczy z Klubu „Bryza” Postomino „przewietrzyła” się po zimowej drzemce na 15-kilometrowej trasie Międzynarodowego Biegu Zaślubin w Kołobrzegu. Uzyskanymi czasami, które przełożyły się na zajęte miejsca zawodnicy pokazali swoje treningowe, zimowe wybieganie.

Po tygodniu, bo już 23 marca br. nasz gminny biegowy ambasador – Grzegorz Antosik, obecnie żołnierz Wojska Polskiego wybrał się do Sobótki pod Wrocławiem na VI Artresan Active Półmaraton Ślęzański, gdzie w gronie 2653 zawodników zajął 47 miejsce, uzyskując czas 1.20.43. W klasyfikacji Mistrzostw Wojska Polskiego zajął 29 miejsce.

Od dwóch lat zrodził się ponownie „boom” na maratony wśród biegowej braci „Bryzy”. W niedzielę – 7 kwietnia 2013 r. w Dębnie odbyły się 40. Mistrzostwa Polski w Maratonie, na które wybrało się dwóch zawodników „Bryzy” – „obiegany” już z tym dystansem Bogdan Szlawski, który swój start potraktował treningowo, przygotowując się do startu w XII Crakovia Maraton. Nowicjuszem, na tym królewskim dystansie (42 km 195 m) był Maciej Januszewski, któremu od dłuższego czasu kołatała się po głowie myśl, żeby stawić czoła temu dystansowi i nie być gorszym od klubowych kolegów mających ukończone maratony. Już na biegu w Kołobrzegu zajmując wysokie miejsce pokazał, że jest gotowy do pokonania pierwszego w swoim życiu maratonu.

W Dębnie na linii startowej stanęło 1340 zawodników. Pogoda dopisywała – było 5 stopni Celsjusza, bez opadów i bez wiatru. Bardzo dużo ludzi na całej trasie – „chyba całe miasto wyległo kibicować” – mówił Maciek po powrocie. „Na całej trasie rozstawione stoły z bananami, czekoladą, cukrem, pomarańczami, herbatnikami, wodą, izotonikami – niczego nie brakowało. Od początku biegło się dobrze. Pierwsze kilometry pokonywałem w szybszym tempie niż sobie zakładałem. Po połowie dystansu miałem czas 1.50.23 co dawało dobry wynik. Pierwszy kryzys dopadł mnie na 34 kilometrze– małe zniechęcenie, słowa otucha od biegnących kolegów dodały mi wiary.39 kilometr- pierwsze skurcze, widok 40 kilometra trochę rozweselił, że meta już nie daleko, ale pokonanie tego odcinka to trwało długo. W oddali głos spikera – a mety jak nie ma, tak nie ma. Czas widoczny na mecie na zegarze – 3 godz 34 min 53 sek – raduje serce, a do tego wspaniały medal dodaje dumy.” – opowiadał po powrocie Maciek.

Tym samym Maciej Januszewski ukończonym maratonem wpisuje się na siedemnastą pozycję gminnej listy, którzy mają ukończony maraton, a uzyskany czas daje siódme miejsce „nabieganych” czasów.

Natomiast Bogdan Szlawski linię mety minął na 1318 miejscu, uzyskując czas 5.13.26 godz.

Mamy nadzieję, że 27 kwietnia 2013 r. biegacze „Bryzy” i mieszkańcy naszej gminy stawią się licznie na starcie II Biegu im Asi Kenig na dystansie10 km, którym rozpoczną tegoroczne Biegowe Grand Prix,a w niedzielę 28 kwietnia 2013 r. Aneta Szostek pobiegnie w szczecineckim biegu im Winalda Osińskiego na dystansie10 kilometrów.

Z. Ludwikowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Klub Biegacza "Bryza", Sport i rekreacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.