Biegowe Grand Prix w toku

14 czerwca 2012 r. na postomińskim stadionie im. Zbigniewa Galka odbył się III Mityng Biegowo-Rzutowy „Za miesiąc w Londynie, dziś w Postominie”. Rozegrano wiele konkurencji biegowych i rzutowych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i seniorów. 2 spośród konkurencji biegowych punktowano w ramach Otwartego Biegowego Grand Prix mieszkańców Gminy Postomino i Klubu Biegacza „Bryza” w roku 2012.

W biegu na dystansie 3.000 m kobiet wśród biegaczek były 3 reprezentantki Gminy Postomino i to one zdobyły punkty w ramach Grand Prix:
1 miejsce – Aneta Szostek
2 miejsce – Ewa Brzostowska
3 miejsce – Małgorzata Cieplik-Pominkiewicz

Zdobyte przez zawodniczki punkty spowodowały małe „zawirowania” na podium. Bez z mian na miejscu I Grand Prix pozostaje Aneta Szostek, która wystartowała dotychczas w 4 z 5 zaplanowanych konkurencji. 9 pkt. mniej ma Ewa Brzostowska, zajmująca II miejsce, która startowała również 4 razy. Start w Mityngu Małgorzaty Cieplik-Pominkiewicz spowodował, ze znalazła się na miejscu III (z V-VI), dzięki swojemu drugiemu startowi w ramach Grand Prix.

Również 3 panów z Klubu Biegacza „Bryza” wystartowało w Memoriałowym Biegu im. Zdzisława Krzyszkowiaka na dystansie 5.000 m mężczyzn. Następujące wyniki osiągnęli:
1 miejsce – Maciej Pominkiewicz
2 miejsce – Dawid Ciesielski
3 miejsce – Bogdan Szlawski

Zdobyte przez zawodników punkty spowodowały zmianę lidera tegorocznego Grand Prix. Dawid Ciesielski „zdetronizował” będącego od dłuższego czasu zwycięzcę – Grzegorza Antosika, i tym samym zajmuje miejsce I w ramach Grand Prix. Start Macieja Pominkiewicza utrzymał jego pozycję na miejscu III Grand Prix. Z kolei na miejsce IV z VI awansował Bogdan Szlawski.

PUNKTACJA Otwartego Biegowego Grand Prix mieszkańców Gminy Postomino i Klubu Biegacza „Bryza” w roku 2012 po 5 startach

Kolejne zmagania biegaczy w ramach Grand Prix już 30 czerwca 2012 r. podczas Biegu im. E. Garduły w Korzybiu.

Zapraszamy

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biegowe Grand Prix Gminy Postomino, CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Klub Biegacza "Bryza", Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.