Break Dance – Mistrzostwa Pomorza w Darłowie


Około 90 tancerzy przyjechało na III Mistrzostwa Pomorza Break Dance do Darłowa, które odbyły się 23 lutego 2013 r. w sali sportowej Zespołu Szkół Morskich. Wśród nich byli reprezentanci Szczecina, Nakła nad Notecią, Koszalina, Sławna, Szczecinka, Chodzieży, Wągrowca, Bydgoszczy, Słupska, Darłowa, Piły i oczywiście Postomina.

Tancerze zmagali się w kategoriach:

  • 1 vs 1 (B-Boys do lat 9, do lat 12, do lat 15 i powyżej; B-Girls – bez kategorii wiekowych)
  • walki grupowe (minimum 6 osób)
  • power moves contest

W skład Jury weszli: Grzybek Senior – NASA Crew, Titoss, Solo- Broken Steps, a za deckami zasiadł Dj Sfuj Człowiek – Universal Zulu Nation Poland. Imprezę prowadził Cinek – NASA Crew.

Walki grupowe wygrali:
I miejsce – Prototyps (Nakło, Chodzież, Koszalin, Bydgoszcz)
II miejsce – Saw City (Piła ,Szczecinek, Wągrowiec)
III miejsce – A didas Crew – Darłowo.

W kategorii indywidualnej najlepsi okazali się:
I miejsce B-Boys do lat 9 – Miłosz Michałek z Karlówka koło Nakła
I miejsce B-Boys do lat 12 – Maksymilian Jodkowski ze Sławna
I miejsce B-Boys do lat 15 – Oskar Bajson z Nakła
I miejsce B-Boys powyżej 15 lat – Bartosz Kuźmiarek z Wągrowca
I miejsce B-Girls – Daria Sajdak ze Szczecinka
I miejsce power moves contest – Klepper z Chodzieży

Najbliższy zdobycia miejsca pucharowego wśród naszych reprezentantów był Radek Brzeziński, który pokonał 4 zawodników dochodząc do walki o 3 miejsce. Walka ta, choć bardzo wyrównana, zakończyła się niestety jego przegraną i ostatecznie zajął 4 miejsce.

Kolejnym zawodnikiem, który miał szansę na podium był brat Radka – Przemek Brzeziński – bardzo utalentowany tancerz, który przechodząc eliminacje i wygrywając 3 pojedynki odpadł w półfinale. Co ciekawe, jego walka półfinałowa była najdłuższa w całym turnieju i bardzo emocjonująca, gdyż sędziowie dali dwa razy remis. Po dwóch dogrywkach jednak Przemek odpadł.

III Mistrzostwa Pomorza, okazały się zawodami na najwyższym poziomie tanecznym biorąc pod uwagę wszystkie edycje. Szkoda tylko, że zabrakło najbardziej utalentowanych postomińskich tancerzy – Mai Augustyniak i Tomka Brzyszcza.

M. Grzybowski, A. Czarnuch
źródło: www.slawno.naszemiasto.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Taniec. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.