Break Dance w Centrum – sierpniowy projekt

W każdy wtorek i czwartek od 10 do 31 sierpnia 2010 r. w Centrum Kultury i Sportu w Postominie odbywały się zajęcia taneczne pn. „Break Dance. Tańczyć każdy może”. W zabawie wzięło udział 12 chłopców z terenu Gminy Postomino. Siedem 2,5-godzinnych spotkań pozwoliło wyłonić taneczne talenty. Wszyscy zaś zaprezentowali się publicznie podczas jarosławieckiego Festiwalu Tańca w dniu 26 sierpnia br.

Oczywiście cykl zajęć rozpoczął się od wprowadzenia teoretycznego i przedstawienie filozofii tańca break dance. Pierwsze taneczne próby nie były łatwe i nie obyło się bez drobnych kontuzji. Jednakże już po kilku spotkaniach chłopcy stworzyli układ taneczny, który zaprezentowali jarosławieckiej publiczności.

Organizacja zajęć dofinansowana została ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich i dzięki temu dzieci i młodzież w ramach zajęć m.in.: otrzymywali owoce i napoje.

Zajęcia prowadził instruktor Marcin Grzybowski – członek legendarnej grupy tanecznej N.A.S.A. CREW, która miała okazję wystąpić dla papieża Jana Pawła II, trzykrotny Mistrz Polski w formacji break dance, dwukrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata SOLO w BREMEN – 2003 i 2004 r. Ma za sobą około 40 turniejów, startował jako pierwszy Polak w historii na nieoficjalnych mistrzostwach świata – Ibe-2003-Rotterdam. Tańczył dla pioniera muzyki hip-hop lat 70 DJa Kool Herca. Występował w Niemczech, Danii, Anglii, Luxemburgu, Francji, Hiszpanii, Puerto Rico, Wyspach Kanaryjskich. Jest również sędzią tej dyscypliny tańca.

W związku z ogromnym zainteresowaniem zajęciami dreak dance Centrum Kultury i Sportu w Postominie prowadzi zapisy chętnych do udziału. Zajęcia rozpoczną się na przełomie września i października. Więcej informacji wkrótce.

A.Cz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Taniec i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.