Budowanie Rzeźb z Piasku – wyniki

Poranek 22 lipca 2014 r. w Jarosławcu na plaży przyjął wszystkich wczasowiczów chłodnym powiewem bryzy morskiej. W tym dniu woda w morzu była zimna miała 11°C. Plażowe Budowanie Rzeźb z Piasku rozegrano w dwóch kategoriach dzieci i open.

W tegorocznej edycji  większe zainteresowanie miała kategoria OPEN, w której osoba dorosła  razem z dzieckiem budowała rzeźby – zajętych było 17 stanowisk. Rywalizacja toczyła się miedzy znajomymi rodzinami, było sympatycznie i wesoło. W kategorii „Dzieci” udział wzięły 2 osobowe zespoły z różnych kolonii przebywające w tym czasie w Jarosławcu. Po dwóch godzinach można było obserwować wspaniałe rzeźby. W  kategorii „DZIECI” przeważyły rzeźby tj. żółwie, ryby, ośmiornice, słoneczka. W kategorii „OPEN” prace  były bardziej dopracowane, bardziej plastyczne z dokładnymi szczegółami. Można było zobaczyć min. krokodyle, żółwie, foki, auta czy statki.


W tegorocznej edycji w kategorii „Dzieci” wygrała praca pn. „Ośmiornica” wykonana przez  Oliwię Sawicką i Gabrysię Brózio z Płocka. Dziewczynki razem z rodzicami przebywają na wczasach w Jarosławcu. W kategorii tej Jurorzy za pomysłowość wyróżnili pracę pn. „TOR WYŚCIGOWY z AUTKAMI” wykonana przez chłopców Dawida Nowaka i Cypriana Dudkiewicza z Kruszwicy.

W kategorii „OPEN” po burzliwych obradach, jurorzy nagrodzili  rzeźbę „Konika” wykonaną przez Kornelię Kapusta i Lidię Suchon z Wołowic. Dodać można, że dziewczyny nie chciały wziąć udziału ale po długiej namowie organizatora przekonały  się do zabawy i udało się im wygrać.  W tej kategorii wyróżniono  za pomysłowość rzeźbę pn. „KRECIK” wykonaną przez dwóch opiekunów kolonii z OW „Gryfia” Michała Lamporskiego i Dominikę Lewińską.

Nagrody na zakończenie wręczył Marek Leśniewski  – Dyrektor Centrum  Kultury i Sportu w Postominie w asyście jurorów.

Tegoroczni jurorzy to: Aldona Szczypkowska z Kielc, Dagmara Regmunt z Jastrzebia Zdrój, Martyna Siwek z Jezierzan. Nad całością imprezy czuwała Maria Lech-Szajner.

Na Plażowe Budowanie Rzeźb z Piasku zapraszamy już za rok w lipcowy dzień. Natomiast już dziś zapraszamy na Budowanie Zamków z Piasku, które  odbędzie się 6 sierpnia 2014 roku w Jarosławcu na plaży przy zejściu nr 2 o godz. 9.30.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.