Bursztynowy – jarosławiecki „Bursztynek”

Weekend 9-10 lipca 2011 roku był rozśpiewany i roztańczony. A to za sprawą festiwalu talentów muzycznych i tanecznych dzieci i młodzieży zaprezentowanych na letniej scenie w Jarosławcu.

W sobotnie popołudnie podczas Festiwalu Piosenki Wakacyjnej „Bursztynek 2011” zaprezentowało się 27 solistów, 3 duety oraz 8 zespołów. Na scenie wystąpiło łącznie 110 uczestników.

Festiwal piosenki przeprowadzony został w trzech oddzielnych kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-13 lat oraz 14-16 lat.

W najmłodszej kategorii zaprezentowało się 6 solistów, wśród których najlepiej zaśpiewała najmłodsza solistka – Magdalena Michalak (lat 6), która przebywała na kolonii w OW „Róża Wiatrów” w Jarosławcu.

Wśród duetów bezkonkurencyjni byli dwaj chłopcy: Mateusz Janasz i Karol Brzeziński. Obaj chłopcy mięli po 9 lat i przebywali na kolonii w OW „Róża Wiatrów” w Jarosławcu.

W kategorii wiekowej 10-13 lat na scenie zaprezentowało się 14 solistów oraz jeden duet.

Największe oklaski i uznanie jurorów w tej kategorii zdobyła Aleksandra Śliwa, która swoim występem zachwyciła nie tylko jurorów, ale także publiczność i innych uczestników festiwalu. Aleksandra wraz z rodzicami przebywała na wczasach w Jarosławcu, a przyjechała z Krakowa. Aleksandra zaśpiewała piosenkę przy własnym akompaniamencie grając na gitarze. Ola na gitarze zaczęła grę rok temu ponadto śpiewa i tańczy w zespole Pieśni i Tańca „Małe Słowianki” w Krakowie.

W tej samej kategorii wiekowej zaprezentowało się 6 zespołów, a najlepszym wśród nich był Zespół Kolonijny „POGÓRZE”, który przyjechał do Jarosławca na kolonię do OW „Barka”. Grupa kolonijna była zorganizowana przez parafię z Pogorza k. Skoczowa (Beskidy). 6 osobowy zespół w składzie: Dominika Wanat, Weronika Brandys, Dorota Kazubek, Kinga Baszczyńska, Karolina Targos i Agnieszka Stroka pod opieką Barbary Marcinkiewicz zaśpiewał przepiękną piosenkę z aranżacją o „Aniołach”.

W najstarszej kategorii wiekowej 14-16 lat wystąpiło 9 solistów.

Najlepiej na scenie zaprezentował się Bartłomiej Szturnoga, który miał przygotowaną wspaniale chorografię, a na scenę wchodził w asyście kolegów przebranych za ochroniarzy. Jjego choreografia spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem publiczności. Bartłomiej przyjechał z Tomaszowa Mazowieckiego na kolonię do OW „BARKA” w Jarosławcu. Piosenka jaką zaprezentował to „Na szczycie” GrubSona.

W tej samej kategorii wiekowej przepiękną balladę „Dym z jałowca” zaprezentował duet „Ola i Ola” czyli Aleksandra Kamińska i Aleksandra Wojtas. Dziewczęta były uczestniczkami obozu harcerskiego Hufca Powiatu Kaliskiego, a przebywały w OW „Marysieńka”.

Wśród dwóch zespołów w najstarszej kategorii wiekowej najbardziej publiczność rozśpiewał zespół „Leśna Polana” przy akompaniamencie gitary Józefa Łuczyńskiego. Zespół przebywał w Stanicy Harcerskiej ZHP „Leśna Polana” w Jarosławcu. Swoją piosenką porwał publiczność do śpiewu i wprowadził we wspaniały nastrój.

Festiwal zorganizowany został przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie. W skład jury weszły: Aleksandra Łosińska – nauczyciel Zespołu Szkół w Jarosławcu oraz Mariola Bukowska – nauczyciel Zespołu Szkól w Postominie.

Nagrody oraz upominki dla wszystkich uczestników ufundowało Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Śpiew, Sztuka, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.