Był śnieg – był kulig – zimowe zabawy w Pałowie

Śniegu póki co nie ma tak dużo jak ostatniej zimy, ale na kulig, który odbył się 21 stycznia 2013 r. w Pałowie wystarczyło. Więc nie ma w tym nic dziwnego, że nie brakowało chętnych do udziału w kuligu, który zorganizowali rodzice z sołectwa Pałowo dzieciom ze świetlicy wiejskiej.

Późnym popołudniem przy świetlicy zebrały się dzieci z naszej miejscowości. Stamtąd ruszyły przeżyć swoją kuligową przygodę.

Na czele zaprzęgu nie było żywych koni, lecz „konie mechaniczne”, jednak w żaden sposób nie wpłynęło to na znakomitą atmosferę towarzyszącą przejażdżce. Maluch w ogromnych, drewnianych saniach a starsi na sankach brnęli przez zaspy.

Po godzinnej jeździe nasza kolumna dotarła z powrotem pod świetlicę wiejską, gdzie czekało już rozpalone ognisko, na którym zostały upieczone pyszne kiełbaski.

Można było rozgrzać się gorącą herbatą i skosztować smacznego ciasta. Wszystko to udało się zorganizować dzięki wspaniałym rodzicom, którzy są zawsze chętni do pomocy.

Ewa Maniecka

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Świetlice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.