Choinka, Dzień Babci i Dziadka w świetlicy w Dzierżęcinie

9 lutego 2013 roku w świetlicy wiejskiej w Dzierżęcinie przy pomocy i udziale Wioletty Jasińskiej – sołtysa wsi i rodziców odbyła się zabawa choinkowa. Okazją do świętowania był także Dzień Babci i Dziadka.

Dzieci przygotowały krótki program artystyczny. Zaproszonym gościom wręczyły przygotowane przez siebie upominki. Potem była wspólna zabawa przy muzyce. Do tańca przygrywał Kuba Mielczarek. Zabawa przeplatana była różnymi konkursami. Babcie musiały wykazać się znajomością narzędzi, a dziadkowie znajomością sprzętu kuchennego.

Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy i konkursy, które przysporzyły najwięcej śmiechu i humoru. Był taniec z „miotłą”, balonem, zabawa w „Mumię”, „Wesołe minki” itp.

Dla wszystkich rodziców przygotowany był słodki poczęstunek.

Najważniejszym punktem zabawy był przyjazd świętego Mikołaja z ogromnym workiem prezentów. Mikołaj został przywitany przez dzieci okrzykami radości i gromkimi oklaskami. Dzieci odbierając prezent recytowały wierszyki lub śpiewały piosenki. Były pląsy z Mikołajem.

Wszyscy uczestnicy zabawy bawili się świetnie i na pewno spotkamy się za rok.

Agnieszka Rzeczkowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Świetlice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.