Czwartki Lekkoatletyczne – wyniki

Przy niemal idealnych warunkach atmosferycznych, bez żadnej chmurki na niebie i z lekkim wiaterkiem rozegrano 3 października kolejny LA czwartek. Niestety na starcie zabrakło młodzieży z ZS Kurowo i SP Drzewiany.

Tym razem na stadionie stawiło się  łącznie 73 uczniów i uczennic z gminnych szkół.

Poszczególne szkoły  wystawiły następujące ilości uczniów:

SP Staniewice                   – 21 uczniów

ZS Jarosławiec                 – 10 uczniów

ZS Pieszcz                        – 12 uczniów

ZS Postomino                   – 18 uczniów

ZSS  Korlino                    – 23 uczniów

Podczas rozgrywek nie padły nowe rekordy, natomiast do grona najlepszych wyników z trzecim rezultatem dopisujemy Markiewicz Darię z  ZS Jarosławiec, w konkurencji skoku wzwyż uzyskała wynik – 1.00.

Ponadto uczniowie ZS Jarosławiec w konkurencji skoku wzwyż; Bartnik Klaudia uzyskała wynik 1.20, a Bugowski Maksymilian 1.25 wyrównując tym samym swoje najlepsze osiągnięcia.

Na starcie konkurencji biegowych na dystansach 600m dziewcząt i 1000m chłopców nie stawił się żaden uczeń, największą popularnością cieszył się za to bieg na 60m. Jak widać dyscypliny wymagające poświęcenia, dłuższego przygotowania i utrzymywania kondycji nie cieszą się aż takim zainteresowaniem. Młodzież chętnie bierze udział w konkurencjach gdzie wysiłek fizyczny sprowadza się do kilku lub kilkunastu sekund.

Pozostaje mieć nadzieję, że szaleństwo biegowe jakie powoli ogarnia nasz cały kraj, w przyszłości znajdzie odzwierciedlenie już na poziomie szkół podstawowych, gdzie zaczyna się przygoda z bieganiem.

Do zakończenia jesiennej tury LA Czwartków pozostają jeszcze dwa spotkania na stadionie. Gratulujemy wszystkim startującym uzyskanych wyników i zapraszam na kolejną edycję Czwartków Lekkoatletycznych, która odbędzie się w dniu 10 października 2013 r. o godz. 14.00. 

Tabela wyników 60m

Tabela wyników 300m

Tabela wyników skok wzwyż

Tabela wyników skok w dal

Tabela wyników rzut piłką palantową

Tabela najlepszych wyników

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.