Czysta wieś! – Złakowo

Od stycznia bieżącego roku Centrum Kultury i Sportu w Postominie finansuje zajęcia dla dzieci w Złakowie. Zajęcia świetlicowe odbywają się dwa razy w tygodniu. Na zajęciach tych nauka idzie w parze z zabawą. To jednak nie wszystko! Dzieci wraz z opiekunem zaangażowały się w program profilaktyczny „Czysta wieś”, który odbywa się pod patronatem i przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie.

14 kwietnia 2012 r. już od godziny 11.00 wspólnie zbierali i segregowali śmieci. Zaangażowaniem wykazali się wszyscy uczestnicy świetlicy. Wspólna praca okazała się przyjemnością, ponieważ z twarzy dzieci nie znikał uśmiech. Wysprzątana została cała miejscowość, która mimo niewielkich rozmiarów była bardzo zaśmiecona. Dziś można podziwiać czystą złakowską przyrodę.

W tym samym czasie pracowali dorośli, którzy oczyścili pobocza drogi wjazdowej, odkrzaczyli rowy oraz działkę przed osiedlem bloków.

Powodzenie zależy przede wszystkim od aktywności obywateli, od ich rzeczywistego zaangażowania na rzecz rozwoju. Tego nie da się zapisać, to trzeba wspólnie wypracować. Nie uruchomi się bowiem prawdziwego lokalnego rozwoju bez poruszenia całego miejscowego środowiska, bez połączenia wszystkich sił dla osiągnięcia wspólnego celu.

Ewelina Rąpalska
Świetlica Wiejska w Złakowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Świetlice, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.