Dla morsów – „w to mi graj”, dla zwyczajnych, banalnych – brrr !!!…


Morsy, co prawda – to grono wciąż elitarne i wąskie, ale z uciechą zażywają zimowych, wodnych uciech. Z jednej strony potencjalni morsowie w pełnym rynsztunku, a oni w kąpielówkach. Coraz chłodniej za oknami, pierwsze liście spadają z drzew, sznury odlatujących ptaków na niebie, jeziorne brzegowe szuwary, pokryte pajęczyną babiego lata. Widoczne to wszystko było nad jeziorem Byszyno pod Białogardem, gdzie udała się w niedzielę, 21 października 2012 r., 10-osobowa grupa postomińskich morsów z klubu „Wiking”, na rozpoczęcie sezonu kąpielowego Klubu Morsów „Sopel” z Białogardu.

Choć zaprawione morsy trochę narzekały, że temperatura wody jeszcze wynosiła9 stopni Celsjusza, a powietrza 13 stopni, to jednak pierwsze wspólne wejście do wody w nowym sezonie kąpielowym 2012/2013 wraz z klubami: białogardzkim „Soplem”, koszalińskim „Posejdonem”, Drawskich Morsów i Morsów z Kołobrzegu uznano za udane. Rekordziści kąpieli spędzili w wodzie ponad pół godziny, wśród których były morświnki postomińskiego „Wikinga” – Maja i Danuta Myziak.

W rozegranych zawodach kajakowych morsowie: Jolanta Bronowicka i Paweł Łoziński zajęli III miejsce.

Klub morsów „Wiking”, promujący zdrowy styl życia, poprzez różne formy aktywności spędzania wolnego czasu zaprasza w swoje szeregi. Nie bądź bierny – zadbaj o swoje zdrowie, łącząc to z pasją. Zapraszamy 4 listopada 2012 r. do Jarosławca na otwarcie sezonu kąpielowego „Wikinga”.

Z. Ludwikowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Morsy, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.