DOŻYNKI „PAŁÓWKO 2013″


Dnia 22 września na boisku wiejskim w Pałówku odbyły się Dożynki Gminy Postomino. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12.00 mszą świętą polową, którą celebrował Proboszcz parafii Sycewice – ks. Arkadiusz Oslislok.

Po ceremonii wręczenia chleba przez starostów Bożenę Kurkul i Roberta Wanago Wójtowi Gminy Postomino Januszowi Bojkowskiemu i Przewodniczącej Rady Gminy Jadwidze Krakowskiej Wójt dokonał oficjalnego otwarcia tegorocznego Święta Plonów, serdecznie przywitał wszystkich przybyłych gości i zaprosił do zabawy.

Podczas uroczystości wystąpiła młodzieżowa Orkiestra Dęnta pod batutą Marcina Rąpalskiego. Bloki artystyczne zaprezentowały Szkoły z Pieszcza, Postomina, Staniewic, Zespół Break Dance, Stowarzyszenia „ Na rzecz Pomocy Rodzinom Wiejskim „Nasza przyszłość” i „Razem Lepiej Pieńkowo Pieńkówko”. Przeprowadzono szereg zabawnych konkursów. Najzacieklej rywalizowano w konkurencjach: dożynkowy żniwiarz w toczeniu balotu, dożynkowy mistrz fajerki, rzut gumowcem sołtysa do celu.

Wszyscy czekali jednak na ogłoszenie wyników w konkurencji Wieńca Dożynkowego i Stoiska Dożynkowego.

Wieniec dożynkowy oceniany był między innymi pod kątem: wierności tradycji, bogadztwa urodzaju, staranności wykonania, wyrazu artystycznego.

Według oceny komisji najpiękniejszy okazał się wieniec sołectwa Nosalin, który otrzymał 109pkt.

- II miejsce zajęło sołectwo Marszewo otrzymując 107 pkt.,

- III miejsce zajęło sołectwo Pieszcz otrzymując 106 pkt.,

- IV miejsce zajęło sołectwo Mazów otrzymując 99 pkt.,

- V miejsce zajęło sołectwo Jezierzany otrzymując 98 pkt.,

- VI miejsce zajęło sołectwo Karsino otrzymując 97 pkt.

W konkurencji na Stoisko Dożynkowe oceniano m.in. estetykę, oryginalność, różnorodność i obfitość oferty, sposób promocji. I miejsce w tej konkurencji zajęło sołectwo Pieszcz otrzymując 107 pkt.,

- II miejsce zajęło sołectwo Pałówko otrzymując 79 pkt.,

- III miejsce zajęło sołectwo Pieńkowo otrzymując 68 pkt.,

- IV miejsce zajęło sołectwo Rusinowo otrzymując 63 pkt.,

-V miejsce zajęło sołectwo Staniewice otrzymując 61pkt.

Wszystkie sołectwa biorące udział w konkursach na Wieniec i Stoisko Dożynkowe otrzymały nagrody finansowe.

Na Dożynkach dokonano również podsumowania konkursu „Bezpieczne wakacje na terenach wiejskich”, których organizatorem był : Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie, Urząd Gminy w Postominie. Komisja oceniła prace i wyłoniła laureatów : I miejsce zajęła – Świetlica Wiejska w Nosalinie, II miejsce zajęła Świetlica Wiejska w Rusinowie, III miejsce zajęła Świetlica Wiejska w Pałówku.

W konkursie organizowanym przez Wójta Gminy Postomino „Piękna Wieś” startowało osiem sołectw. Zwyciężyły Staniewice, na miejscu II był Wszędzień, miejsce III zajęło Łącko.

W konkursie „Piękna posesja” startowało jedenaście posesji. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajęła P. Anna Kaczorek z Wszędzienia, II miejsce zajęła P. Krystyna Żynda z Królewa, III miejsce zajęła P. Krystyna Pędziwiatr z Pieszcza, wyróżnienie otrzymał P. Józef Balcerski z Pałowa.

Najmłodsi mogli korzystać z bezpłatnego dmuchanego miasteczka, dla nich zaprezentowano program artystyczny „Ekobiesiadka”, a z opiekunkami świetlic wiejskich wspólnie wykonywali małe dzieła sztuki. Starsi śpiewali podczas występu Kapeli Ludowej „Pieńkowianie”, Zespołu Wokalnego „Pieszczanki”, oraz Polskiej Biesiady Dożynkowej.

O godzinie 20.00 wystąpiła gwiazda wieczoru Zespół Disco Polo EFEKT, a wieczorną potańcówkę umilał występ Pawła Cichego. Publiczność mimo ekstremalnych warunków pogodowych bawiła się wyśmienicie. Dziękujemy wszystkim za udział w Dożynkach i do zobaczenia za rok.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.