Ósme Urodziny Wikinga – relacja

Dziesięć morsowych klubów z: Koszalina, Białogardu, Szczecinka, Drawska Pomorskiego, Łeby, Czaplinka, Łobza, Darłowa, Korzybia, Postomina przyjechało na Neptunowskie Włoście do Jarosławca by wspólnie świętować ósme urodziny Postomińskiego „Wikinga”. Przyjeżdżające morsowe kluby przy rozpalonym ognisku w rytm skocznych melodii kapeli ludowej ”Pieńkowianie”, prowadzili wymianę morsowych wrażeń z kąpieli na różnych akwenach, częstując się przygotowanymi miejscowymi smakołykami.

Po godzinie 12.00 w barwnym pochodzie przemaszerowali nadmorskimi uliczkami Jarosławca prowadzeni przez kapelę „ Pieńkowianie”, oddając pokłon jarosławieckiemu rybakowi przy skwerze obok latarni morskiej.

Na plaży wszystkich powitał dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie Marek Leśniewski, a także słońce i bardzo spokojne morze, temperatura powietrza miała 11 stopni na plusie, a woda  zimniejsza była o 6 stopni Celsjusza, to zdecydowanie za ciepło, ale pogody się nie wybiera. 40 nowych nowicjuszy z klubów Darłowa, Białogardu, Korzybia , Koszalina, Postomina, przyrzekło Neptunowi – z całą stanowczością, że będą odważnie, bez skrupułów hartować ciało i ducha, tym samym wstępując oficjalnie do grona morsów. Chrzest nowicjuszy jest nieodłącznym elementem urodzinowych kąpieli klubu morsów Wiking.

Po wypowiedzeniu roty przysięgi, wypiciu tranu, zagryzieniu ostrą papryczką, wypiciu mikstury soku cytrynowego, wypowiedzeniu przybranego imienia, każdy nowy mors otrzymał certyfikat chrztu, który wręczył Wójt Gminy Postomino Janusz Bojkowski.

Zanim jednak 40 nowych morsów z pozostałymi wskoczyło razem do wody, odbyła się rozgrzewka w rytm muzyki którą przeprowadziła morświnka Edyta Szczygielska. Podczas rozgrzewki, a później w kąpieli widoczne były liczne przebrania które na stałe weszły w morsową tradycję. W urodzinowej kąpieli udział wzięło 160 morsów w tym 56 kobiet i 104 mężczyzn, najmłodszym uczestnikiem była Milena Krzemplowska z Korzybia rocznik 2007, a najstarszym uczestnikiem Danuta Zdzitowiecka ze Sławna rocznik 1940. Dla Postomińskiego klubu była to 250 kąpiel od zarania powstania klubu.

Na konkurs „ 8 – lat Wiking ma” wpłynęło osiem wierszy, był urodzinowy tort i urodzinowa lampka szampana. Nie obyło się też bez życzeń od przybyłych gości oraz upominków. Każdy uczestnik morsowego spotkania otrzymał pamiątkowy kubek i okolicznościowy szalik. Morsowe kluby uczestniczące w urodzinowym spotkaniu Wikinga otrzymały okolicznościowe podziękowania które wręczył Marek Leśniewski Dyrektor Centrum Kultury i Sportu – zaświadczające że gośćmi Wikinga byli, ósmą rocznicę świętowali, spienione morskie burzany hektolitrami pili, poziom Bałtyku o metr podnieśli. A gdy nogi, brzuchy, pośladki i kark w morskiej wodzie wymoczywszy do wspólnego biesiadowania przystąpili i grzańcem popiwszy w tany ruszyli.

Wśród gości zaproszonych byli: Janusz Bojkowski – Wójt Gminy Postomino, Adam Drapała – Zastępca Wójta Gminy Postomino, Artur Ciróg – Zastępca Wójta Gminy Sławno, Jadwiga Krakowska – Przewodnicząca Rady Gminy Postomino, Radne Gminy Postomino – Renata Zarzycka, Danuta Rąpalska, Wanda Frączak, Edyta Szczygielska-Przewodnicząca Rady Miasta Sławna, Bogdan Szlawski – Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Postominie, Piotr Żuchowski – Sołtys Sołectwa Jarosławiec, nie zabrakło też cenionego samorządowca – Jana Krawczuka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na ósme urodziny Postomińskiego Klubu Morsów „Wiking”, a także służbom zabezpieczającym imprezę, Straży Gminnej w Postominie, Służbie Medycznej, wszystkim pracownikom Centrum Kultury i Sportu w Postominie, sponsorom, bez których organizacja przedsięwzięcia na taką skalę nie byłaby możliwa. Serdecznie dziękujemy.

Lista Dobroczyńców spotkania integracyjnego Morsów -„ 8 lat Wiking ma”

 1. Cukiernia, Wytwórnia Lodów „Taja” – Janina i Roman Tama – Jarosławie
 2. Drapała Adam – z-ca Wójta Gminy Postomino
 3. Marek Leśniewski – Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie.
 4. LispolPlus s.c druk reklama Danuta Tucholska , Piotr Lisiecki – Łódź
 5. Gospodarstwo Rolne – Joanna i Zenon Lech Wszędzień
 6. Kapela Ludowa „ Pieńkowianie ”
 7. Król Plaza Spa &Wellness – Sabina i Ryszard Król – Jarosławiec
 8. Majster Serwis – Jarosław Kowalczyk – Sławno
 9. Ochotnicza Straż Pożarna Wilkowice
 10. Ośrodek Wczasowo – Kolonijny „Barka” w Jarosławcu – Ewelina i Stefan Kwiatkowscy – Pieńkowo
 11. Ośrodek Wczasowy „Tina” Krystyna Wierzbowska – Jarosławiec
 12. Pracownia Sztuk Pięknych „Gamma” w Postominie
 13. Sklep ABC w Pieńkowie i Staniewicach – Gabriela i Adam Pruske – Pieńkowo
 14. Sklep ABC w Postominie – Bogumiła i Jacek Wituszyńscy – Postomino
 15. Sklep Spożywczy – Jadwiga i Janusz Sowińscy – Postomino
 16. Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe, Robert Szczepański Postomino.
 17. Zakład Piekarniczy Jakubowscy – Wanda i Tadeusz Jakubowscy – Sławno
 18. Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego – Maria i Grzegorz Sendeccy – Bobrowiczki
 19. Żuchowski Piotr – sołtys sołectwa Jarosławiec
 20. Morsy i morświnki, którzy przygotowali smakołyki na morsowe spotkanie
 21. Centrum Kultury i Sportu w Postominie
 22. MED.-CAM – Andrzej Rut
 23. Radne – Krakowska Jadwiga, Zarzycka Renata, Frączak Wanda
 24. Żelazko Tadeusz
 25. Jadwiga Pakos
 26. pracownicy CKiS
 27. Głuszek Wiesław – Zakład Ogólnobudowlany – Stary Jarosław
Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.