Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas Biegu po Plaży pobiegli po Puchar Komendanta Głównego SG

3 lipca 2011 roku w Jarosławcu, podczas XXI Międzynarodowego Biegu po Plaży po raz pierwszy w historii odbył się Bieg o Puchar Komendanta Głównego Straży Granicznej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Komendant Główny Straży Granicznej – gen. bryg. SG Leszek Elas.

Do sportowej rywalizacji na dystansie 15 km stanęło 700 zawodników i zawodniczek z Polski i zagranicy. Wszyscy zgłoszeni do biegu funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej i pracownicy samorządowi walczyli o Puchary Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wśród nich było też 36 funkcjonariuszy i funkcjonariuszek Straży Granicznej rywalizujących o Puchar Komendanta Głównego SG. Swoje reprezentacje do biegu wystawiło aż 11 jednostek organizacyjnych Straży Granicznej.

Podczas festynu, który towarzyszył Biegowi po Plaży, swoje stoisko promocyjne oraz pojazdy służbowe zaprezentowała również Straż Graniczna.

W klasyfikacji indywidualnej funkcjonariuszy SG najlepszy czas osiągnęli:
1. Tomasz. KOWALSKI z Warmińsko-Mazurskiego OSG,
2. Paweł BOGDAŁ z Sudeckiego OSG,
3. Piotr WITKOWSKI z CSSG,
którzy z rąk mjr Mikołaja Kaczanowicza – Komendanta Placówki Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Darłowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary.

WYNIKI Biegu o Puchar Komendanta Głównego Straży Granicznej – klasyfikacja indywidualna.

Komendant darłowskiej placówki SG przekazał też upominki i list od Komendanta Głównego Straży Granicznej na ręce Janusza Bojkowskiego – Wójta Gminy Postomino.

Ponadto prowadzona była dodatkowa klasyfikacja drużynowa, zgodnie z regulaminem biegu ustalonym przez Komendanta Głównego SG. Najlepsi byli:

1. Sudecki OSG,
2. Bieszczadzki OSG,
3. Morski OSG.

WYNIKI Biegu o Puchar Komendanta Głównego Straży Granicznej – klasyfikacja drużynowa.

Dekoracja zwycięzców klasyfikacji drużynowej i wręczenie innych wyróżnień odbyło się w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, gdzie startujący zawodnicy zostali zakwaterowani.

Serdecznie dziękuję gen. bryg. Leszkowi Elasowi – Komendantowi Głównemu Straży Granicznej za wsparcie idei biegania i objęcie patronatem naszej jarosławieckiej imprezy.

Podziękowania kieruję też na ręce mjr Huberta Legiędź z Komendy Głównej Straży Granicznej za osobisty wkład i rozpropagowanie idei biegania po plaży wśród funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Jak co roku funkcjonariusze i pojazdy Placówki Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Darłowie zabezpieczali i pilotowali trasy biegu. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji tego biegowego przedsięwzięcia składam na ręce Komendanta Placówki SG w Darłowie – mjr Mikołaja kaczanowicza.

Jest mi niezmiernie miło, że funkcjonariusze Straży Granicznej dołączyli do grona uczestników naszego biegu. Dziękuję za udział i liczę na dalszą, owocną współpracę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Międzynarodowy Bieg Po Plaży, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.