Gmina Postomino „sportem stoi”

W dniach 26 maja – 1 czerwca 2010 r. odbyła się kolejna, XVI edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Jest to chyba największa impreza sportowa w Polsce, rozgrywana na całym jej terenie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Do tegorocznej edycji Turnieju zgłosiło się łącznie 571 miast i gmin z terenu całej Polski, w tym najwięcej, bo aż 97 z samego Województwa Zachodniopomorskiego. Sklasyfikowano ostatecznie 528 miast i gmin, a po podsumowaniu wyliczono, że prawie 3,7 mln. osób wzięło udział w sportowej zabawie.

Miasta i gminy, które najpierw przekazywały zgłoszenia, a później wyniki zawodów podzielone zostały na 6 grup:
- grupa I – do 5 tys. mieszkańców,
- grupa II – od 5 do 7,5 tys. mieszkańców,
- grupa III - od 7,5 do 15 tys. mieszkańców,
- grupa IV  – od 15 do 40 tys. mieszkańców,
- grupa V – od 40 do 100 tys. mieszkańców,
- grupa VI  – ponad 100 tys. mieszkańców.

Mieszkańcy Gminy Postomino tak jak i w latach poprzednich z ogromnym zapałem przystąpili do realizacji zadań określonych w Regulaminie Turnieju. Tym samym Gmina Postomino zajęła 2 miejsce w grupie II (od 5 do 7,5 tys. mieszkańców), zdobywając nagrodę finansową w wys. 10 tys. zł. Szczegóły jej przekazania i rozdysponowania ustalone zostaną w późniejszym terminie.

Postomino znalazło się tuż za reprezentantem powiatu kieleckiego – Sitkówką – Nowiny i okazało się lepsze w swojej grupie wg przyjętych do wyliczenia wskaźników np. od Gościna, Gąsawy, Manowa Tymbarka, Białego Boru, czy Międzyzdrojów.

Po raz kolejny potwierdziliście Państwo, że Gmina Postomino „sportem stoi”. Dziękujemy za trud, zaangażowanie i wspólnie włożony wysiłek, który przełożył się na sukces całej naszej Gminy. W szczególności dziękujemy Sołectwom, Szkołom, wszystkim Stowarzyszeniom, właścicielom ośrodków wczasowych, wypoczynkowych i innych oraz wszystkim Państwu, którzy wzięli udział w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich.

A.Cz

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.