Golf plażowy i „żywe domino” na jarosławieckiej plaży

W niedzielny wieczór, 21 sierpnia 2011 r. na jarosławieckiej plaży miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Najpierw rodziny mogły wziąć udział w Mistrzostwach Polski w Rodzinnego Golfa Plażowego, a później po raz kolejny zmierzono się z próbą pobicia rekordu Polski w przewracaniu „żywego domina”.

Barwny korowód uczestników przy dźwiękach muzyki stworzył ogromnego węża. Uczestnicy zabawy na komendę prowadzącego najpierw uklęknęli, by później jeden po drugim upaść na piasek. I to nie jednokrotnie.

Pierwszą osobę „popchnęła” Agnieszka Czarnuch – dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Całość zabawy zakończyła nauka tańca na plaży prowadzona przez instruktorów, absolwentów londyńskich szkół tańca i finalistów programu „You can dance”.

W międzyczasie specjalnie powołana komisja czterokrotnie liczyła uczestników zabawy. Niestety nie udało się pobić zeszłorocznego rekordu, który wynosił 950 osób. W tym roku „doliczono się” 860 uczestników zabawy.

Na wszystkich uczestników zabawy czekały upominki – pamiątkowe, drewniane klocki domina z okolicznościowym napisem ufundowane przez sponsorów. Niektórzy z uczestników obdarowani zostali tez innymi upominkami.

Przy ostatnich promieniach zachodzącego słońca uczestnicy zabawy rozeszli się do dwoich domów i kwater.

W przyszłym roku ponownie spróbujemy pobić ustanowiony w Jarosławcu rekord Polski.

Agnieszka Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Kultura, Sport i rekreacja, Taniec, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.