I Amatorski Turniej w Nosalinie

Dnia 22 lutego 2014 roku na świetlicy wiejskiej w Nosalinie odbył się „I Amatorski Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa Sołectwa Nosalin”.  Turniejowe zmagania o godzinie 14.00 rozpoczęła najmłodsza grupa wiekowa, dzieci z roczników 2001 i młodsze.

Wygrywając wszystkie pojedynki najlepszy okazał się Sebastian Surma. Drugie miejsce przypadło Patrycji Pawłowskiej, natomiast trzecie Kacprowi Surmie. Ich starsi koledzy i koleżanki rozpoczęli rywalizację o godzinie 16.00. Przedział wiekowy w tej grupie to młodzież z roczników 1994-2000. Mecze rozegrane zostały w 2 grupach. Zawodnicy, którzy uplasowali się na drugich miejscach w grupie stoczyli pojedynek o miejsce trzecie, natomiast liderzy rozegrali mecz o 1 miejsce i Puchar Sołtysa. Końcowa klasyfikacja w tej grupie wyglądała następująco: 1 miejsce – Michał Hajdaniuk, 2 miejsce – Karol Witaszek i 3 miejsce – Dominik Janik.

O godzinie 18.00 Sołtys Nosalina Pan Krzysztof Ciróg wręczył puchary i medale zwycięzcom w rozegranych już kategoriach oraz uroczyście otworzył rywalizację najstarszej grupy (roczniki 1993 i starsi). Nosalińscy mężowie oraz tatusiowie pokazali, że nie odstają poziomem gry od młodzieży i rozegrali świetne zawody. Poziom był tak wyrównany, że o zwycięstwie zadecydował bilans setów. Puchar Sołtysa oraz 1 miejsce w turnieju zdobył Paweł Surma. Tuż zanim uplasował się Adam Janik, natomiast 3 miejsce zajął Emil Kowalczyk.

W turniej udział wzięło 17 mieszkańców Nosalina. Była to pierwsza edycja sołeckich zmagań i mam nadzieję, że z każdą kolejną liczba chętnych do rywalizacji będzie rosła. W imieniu Rady Sołeckiej oraz Sołtysa dziękuję wszystkim za udział.

Adrian Pawłowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.