I miejsce dla „Pieńkowian” na Festiwalu Folklorystycznym w Czarnym

Zdążyliśmy już przyzwyczaić się do wielu sukcesów w niespełna 30-letnim okresie działalności Kapeli Ludowej „Pieńkowianie”, ale każdy kolejny laur, każda kolejna nagroda jest tak samo ważna dla członków zespołu jak ta pierwsza.

Tak jest i tym razem, a to za sprawą zdobycia I miejsca w kategorii kapele ludowe podczas VIII Festiwalu Folklorystycznego pn. „Krajobrazy Sceny Ludowej”, który odbył się w Czarnym w dniu 6 sierpnia 2011 r. Piękny „Złoty Kur” za zwycięstwo w festiwalu ma już swoje miejsce pośród innych nagród i wyróżnień przyznanych kapeli.

Festiwal rozpoczął się przemarszem w barwnym korowodzie wszystkich występujących zespołów w Czarnym. Ponad 350 artystów zaprezentowało się na scenie, a Jury w składzie: Wioletta Różycka – Przewodnicząca, Krzysztof Kozioł i Marzena Kaczmarska postanowiło spośród 26 prezentujących się zespołów i kapel przyznać:

Grand Prix festiwalu kapeli „Pyrzyczanie” z Pyrzyc,

w kategorii „zespół śpiewaczy: I miejsce – „Darskowiacy” ze Złocieńca, II miejsce „Ostrowianie” z Ostrowca, III miejsce – „Dąbrowiacy” ze Świdwina, wyróżnienie – „Jantarowy Kwiat” z Jamna,

w kategorii „kapela ludowa: I miejsce – „Pieńkowianie” z Postomina, II miejsce – „Przylesianie” z Koszalina,

w kategorii „folklorystyczny zespół pieśni i tańca”: I miejsce „Kalina” z Dobrzycy, II miejsce „Bławatki” z Chojnic.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy „zdarcia gardeł” na kolejnych przeglądach i festiwalach.

Agnieszka Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Koncerty, Kultura, Śpiew, Sztuka, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.