I Pomorska Uliczna Bitwa Taneczna już za nami

Po raz pierwszy w historii w piątek – 10 sierpnia 2012 r. na letniej scenie przy Punkcie Informacji Turystycznej w Jarosławcu odbyła się I Pomorska Uliczna Bitwa Taneczna. Do zmagań przystąpić mógł każdy, kto miał ochotę zaprezentować swoje umiejętności i powalczyć o wartościowe nagrody. Mimo dość silnych opadów deszczu i porywistego wiatru znalazło się prawie 40 chętnych do zatańczenia przed licznie zgromadzoną publicznością.

Celem przedsięwzięcia była popularyzacja zdrowego i aktywnego stylu życia, aktywizacja osób w różnym wieku oraz promocja gminy Postomino poprzez taniec.

W pierwszej części zmagań 6-cio osobowe grupy tancerzy prezentowały zwoje umiejętności, które oceniało międzynarodowe jury w składzie:

  • Kamila Zalewska – commercial, high heels, choreography – Musical Theatre Diploma –Anglia
  • Enessa Brouskina – jazz, taniec współczesny, taniec klasyczny, folk – Ogrizkov Dance Studio Moskwa – Rosja
  • Rafał TITO Kryla – funky new style – Dance School Tychy, finalista YOU CAN DANCE – Polska

Po 2-minutowej prezentacji do przypadkowej muzyki jury wręczało karty wstępu wybranym przez siebie tancerzom i tancerkom do II części eliminacji – do półfinału.

Po półfinałowych prezentacjach każdego uczestnika publiczność swymi oklaskami i okrzykami, których natężenie mierzone było urządzeniem do pomiaru hałasu wyłoniło 4 finalistów.

W finale każdy prezentował przygotowany przez siebie układ do wybranego przez siebie utworu. Tym razem zwycięzcę bitwy także wyłoniła publiczność swym aplauzem.

Zwyciężczyni – Oktawia Ziomek z Bytomia otrzymała nagrodę w wysokości 1.200,00 zł i talon o wartości 1.200,00 zł na zakupy w Salonach BUTIK. Z kolei tancerz, który zajął 2 miejsce otrzymał 300,00 zł i upominki. Wszyscy biorący udział w bitwie tancerze otrzymali też pamiątkowe koce z nadrukiem i upominki.

Pomiędzy prezentacjami tancerki Cheerleaders Maxi Energa ze Słupska wystąpiły w specjalnie przygotowanych układach tanecznych w strojach marki BUTKI, wzbudzając żywiołowe reakcje wśród publiczności.

Imprezę prowadził Kordian Zalewski – Prezes Słupskiego Stowarzyszenia Tańca Sportowego i Rafał TITO Kryla.

Kolejne zmagania już za rok. Zapraszamy.

A. Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Koncerty, Kultura, Sztuka, Taniec, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.