II Mistrzostwa Gminy Postomino w Biegu Tyłem

W sobotę, 11 maja 2013 roku na Stadionie im. Zbigniewa Galka w Postominie odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Gminy Postomino w Biegu Tyłem.

W zawodach udział wzięło 26 uczestników, w tym 7 kobiet i 19 mężczyzn. Odnotowano 59 osobostartów. Sędzią głównym zawodów był Kazimierz Gąsiorowski, natomiast nad bezpieczeństwem medycznym zawodników czuwała Pani Monika Karczewska.

Jako pierwsze wystartowały panie na dystansie 100 m. Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Kowal. Wśród panów na tym samym dystansie po zaciętej rywalizacji (15 uczestników) zwyciężył Adrian Jażdżewski.

Kolejny dystans kobiet to 200 m – zwyciężyła Agnieszka Kowal, natomiast w dystansie mężczyzn na 400 m zwyciężył Przemysław Kurkul.

Kobiety zmierzyły się również z dystansem 600 m – pierwsze miejsce zajęła po raz kolejny Agnieszka Kowal. Mężczyźni zaś wystartowali na 800 m – najszybszym okazał się Dawid Ciesielski.

Wśród samorządowców na dystansie 200 m zwyciężył Daniel Pakos, jego konkurentem był Zbigniew Jakuszczonek. Niestety tym razem w tej kategorii zabrakło Pań.

Milę morską w Biegu Tyłem pokonała, jak w roku ubiegłym, tylko jedna kobieta, a była to Małgorzata Cieplik-Pominkiewicz. Wśród mężczyzn wystartowało 8 zawodników, zwycięzcą został Maciej Januszewski.

Najmłodszymi uczestnikami zmagań byli: Mateusz Żelazko i Agnieszka Kenig, z kolei najwcześniej urodzonymi: Jan Kazusek i Aneta Szostek. Otrzymali oni drobne upominki.

Uczestnicy każdej kategorii biegowej za miejsca I-III otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom wręczono dodatkowo Certyfikaty poświadczające uzyskanie tytułu Mistrza Gminy Postomino w Biegu Tyłem.

Wszystkim uczestnikom i ich kibicom dziękujemy za wspólną zabawę. Gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy do udziału w kolejnych organizowanych przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie wydarzeniach.

II Mistrzostwa Gminy Postomino w Biegu Tyłem 2013 – wyniki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sport i rekreacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.