II Mityng Biegowo-Rzutowy odbył się w Postominie

W miniony piątek, 17 czerwca 2011 r. na postomińskim stadionie im. Z. Galka odbył się II Mityng Biegowo-Rzutowy pn.: „Za rok w Londynie, dziś w Postominie”. W zawodach wzięli udział zawodnicy i zawodniczki w 3 kategoriach wiekowych:
- uczniowie szkół podstawowych z rocznika 1998-1999
- uczniowie gimnazjum z rocznika 1995-1997 oraz
- seniorzy – kobiety i mężczyźni z rocznika 1994 i starsi.

Najmłodsze dziewczęta zmierzyły się z konkurencjami:
Bieg na dystansie 60 m – zwyciężyła Martyna Graczyk z KMKL „Sztorm” Kołobrzeg, zaś tuż za podium znalazła się Zuzanna Dybiec z Postomina (IV m), na VI miejscu uplasowała się Kinga Tomczyk, na VII – Klaudia Białowąs, a na IX – Kornelia Dybiec (wszystkie z Zespołu Szkół w Postominie). Bieg na dystansie 600 m – I miejsce wywalczyła Paulina Stachyra ze SKLA Słupsk, zaś na miejscu VIII znalazła się Michaela Ordon z Zespołu Szkół w Postominie. W skoku w dal najlepsza była Ewa Bojke z UKS „Ekoludek” Szczenurze, zaś miejsca II i III zajęły reprezentantki Zespołu Szkół w Postominie, odpowiednio Klaudia Białowąs i Zuzanna Dybiec, na VI miejscu uplasowała się Nikola Waleszkowska, na IX – Kinga Tomczyk, a na XIII – Michaela Ordon – wszystkie z Zespołu Szkół w Postominie. Piłką palantowa najdalej rzuciła Olga Bilska ze SKLA Słupsk wyprzedzając zajmującą II miejsce Nikolę Walaszkowską z Zespołu Szkół w Postomine, miejsca V-IX zajęły też uczennice postomińskiej szkoły, odpowiednio: Katarzyna Sobczak, Kinga, Tomczyk, Ewa Kordyl, Sandra Graczyk i Michaela Ordon.

Z kolei chłopcy, uczniowie szkół podstawowych z rocznika 1998-1999 startowali w:
Biegu na dystansie 60 m – zwyciężył Kacper Kalicki z KMKL „Sztorm” Kołobrzeg. W biegu na dystansie 1.000 m najszybszy był Dawid Przygucki ze SKLA Słupsk. Skok w dal najlepiej oddał Grzegorz Awtuch z STS „Pomerania” Szczecinek. Rzut piłeczką palantową przyniósł zwycięstwo Szymonowi Sadowskiemu ze SKLA Słupsk, który okazał się lepszy od reprezentanta Zespołu Szkół w Postominie – Mateusza Szerszeń, który zajął II miejsce.

Gimnazjalistki konkurowały w następujących dyscyplinach: Bieg na dystansie 100 m zwyciężyła Zofia Magaczewska z KMKL „Sztorm” Kołobrzeg, deklasując Monikę Kasicę z UKS „Wieża” Postomino, zajmująca ostatecznie II miejsce, IV miejsce przypadło Kamili Ciesielskiej (także z Wieży), zaś VIII miejsce wywalczyła Agnieszka Siudek z UKS „Czarni” Pieszcz, kolejno miejsca X-XII zajęły: Laura Bąk (Zespół Szkół Postomino), Angelika Lech (UKS „Czarni” Pieszcz) i Kornelia Wanago (Zespół Szkół Pieszcz). Na dystansie 600 m najszybsza okazała się Klaudia Zub z KMKL „Sztorm” Kołobrzeg, VII miejsce zajęła reprezentantka UKS „Czarni” Pieszcz – Jagoda Czyżykowska. Skok w dal najdalej oddała Monika Kasica z UKS „Wieża” Postomino, zajmując I miejsce, a VI miejsce zajęła Kornelia Wanago z Zespołu Szkół w Pieszczu. W rzucie oszczepem najlepiej wypadła reprezentantka SKLA Słupsk, a Marta Wituszyńska z UKS „Wieża Postomino” zajęła miejsce V, z kolei na miejscach VI i VII znalazły się reprezentantki UKS „Czarni” Pieszcz – Agnieszka Siudek i Jagoda Czyżykowska.

Chłopcy z gimnazjów zmierzyli się w konkurencjach:
Bieg na dystansie 100 m zwyciężył Dominik Wastowski z MKS „Święc” Sławno, zaś miejsce IX zajął Grzegorz Zielonka z Zespołu Szkół w Pieszczu.Dystans 1.000 m najszybciej przebiegł Patryk Błaszczyk z LKS „Jantar” Ustka, a Przemek Kurkul z UKS „Czarni” Pieszcz był VI.  Prawie 6 m w skoku w dal skoczył Mateusz Wardak z UKS „Wieża” Postomino, zdobywając tym samym I miejsce, z kolei Grzegorz Zielonka z Zespołu Szkół w Pieszczu był VIII. Oszczepem rzucali reprezentanci SKLA Słupsk, a wśród nich zwyciężył Szymon Wróbel.

Seniorzy urodzeni w roku 1994 i wcześniej zmagali się z następującymi konkurencjami: W biegu na dystansie 100 m wśród kobiet zwyciężyłaMarta Wietrzyk z STS  „Pomerania” Szczecinek, III miejsce zajęła Maria Lech-Szajner z SKF „Aktywni” Postomino, wśród mężczyzn rozegrano 2 serie na czas i finał, w którym zwyciężył, zajmując I miejsce Mateusz Brzostek ze SKLA Słupsk, VI był Krystian Bonowicz z UKS „Wieża” Postomino, zaś na miejscu IX znalazł się po 2 seriach Mateusz Wardak z UKS „Wieża” Postomino. Dystans 400 m wśród kobiet najszybciej pokonała Adrianna Marciniak z LKS „Jantar” Ustka, zaś wśród mężczyzn I miejsce zajął Krystian Bonowicz z UKS „Wieża” Postomino. Dystans 1 mili najszybciej pokonali: wśród kobiet – Jolanta Paszko ze Szczecinka, a wśród mężczyzn I miejsce zajął Damian Gałkowski z UKS „Wieża” Postomino wyprzedzając zajmującego II miejsce Andrzeja Krajewskiego także z „Wieży”. 3.000 m kobiet najszybciej przebiegła Marta Wietrzyk z STS Pomerania Szczecinek, wyprzedzając zajmującą II miejsce Ewę Brzostowską z KB „Bryza” Postomino. Memoriałowy Bieg im. Zdzisława Krzyszkowiaka na dystansie 5.000 m mężczyzn zwyciężył Andrzej Krajewski przed Damianem Gałkowskim, zajmującym miejsce II (obaj z UKS „Wieża” Postomino), IV był Grzegorz Antosik, VI – Damian Ciesielski i VII – Janusz Sowiński (wszyscy z KB „Bryza” Postomino). Pchnięcie kulą o wadze 4 kg wśród kobiet wygrała Urszula Jakimowicz ze SKLA Sopot, miejsce V zajęła reprezentantka UKS „Czarni” Pieszcz – Agnieszka Siudek. Mężczyźni pchali kulą o wadze 7,26 kg. Wygrał Michał Bosko z KS AZS-AWF Biała Podlaska.
Złoty Grot w Memoriałowym Rzucie Oszczepem Kobiet im. Wójta – śp. Zbigniewa Galka zdobyła Urszula Jakimowicz ze SKLA Sopot. Z kolei Złoty Grot w Memoriałowym Rzucie Oszczepem Mężczyzn im. Wójta – śp. Zbigniewa Galka zdobył Paweł Roziński ze SKLA Słupsk. Oba memoriałowe wyróżnienia ufundowała rodzina zmarłego Wójta, zaś zwycięzcom wręczyła je osobiście Wanda Galek.

II Mityng Biegowo-Rzutowy „Za rok w Londynie, dziś w Postominie” rozpoczęto od symbolicznego wciągnięcia flagi państwowej na maszt przez podopiecznych UKS „Wieża” Postomino. Przedstawiciele CKiS w Postominie złożyli kwiaty przy obelisku upamiętniającym Wójta Zbigniewa Galka.

W zawodach odnotowano łącznie 189 startów, zaś zawodnicy i zawodniczki pochodzili z następujących miejscowości: Biała Podlaska, Bukowo, Gdańsk, Kołobrzeg, Koszalin, Pieszcz, Postomino, Sławno, Słupsk, Sopot, Szczecinek, Szczenurze, Ustka.

Sędzią głównym zawodów był Piotr Kołodziejczyk, zaś sędziowie z gminy Postomino po odbyciu ostatniej, praktycznej lekcji podczas Mityngu otrzymali długo wyczekiwane licencje sędziego LA.

Puchary dla zwycięzców, medale i okolicznościowe dyplomy wręczali goście honorowi Mityngu: olimpijczycy – Jan Dydak, Jan Huruk i Tomasz Czubak oraz pani Wanda Galek przy asyście dyrektora CKiS – Agnieszki Czarnuch. Premiowane finansowo były miejsca I-III we wszystkich konkurencjach.

Wyniki II Mityngu Biegowo-Rzutowego „Za rok w Londynie, dziś w Postominie” – Postomino, 17 czerwca 2011 r.

Zgodnie z harmonogramem bieg na dystansie 3000 m kobiet i 5000 m mężczyzn były konkurencjami zliczanymi do Otwartego Biegowego GRAND PRIX mieszkańców Gminy Postomino i Klubu Biegacza „Bryza”  z okazji 20. rocznicy wspólnego biegania w roku 2011.

Wyniki GRAND PRIX po 4 biegach w roku 2011.

Agnieszka Czarnuch

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biegowe Grand Prix Gminy Postomino, CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.