II Postomiński Test Coopera w ramach Sportowego Turnieju Miast i Gmin

Dla pobudzenia aktywności ruchowej osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej w dniu 28 maja 2011 roku (sobota) o godz. 10.00 w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, podczas XVIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2011, przeprowadzony zostanie sprawdzian wydolności organizmu pod nazwą „II POSTOMIŃSKI TEST COOPERA”. Test odbędzie się na stadionie im. Z. Galka w Postominie. Zapisy od godz. 9.15.

Test będzie poprzedzał piątą konkurencję Gminnego Współzawodnictwa Sportowo-Rekreacyjnego Sołectw Gminy Postomino – „Sportowy Przekładaniec Lekkoatletyczny”.

Zapraszam wszystkich mieszkańców gminy Postomino, radnych, sołtysów, pracowników zakładów pracy, młodzież szkolną powyżej 12 roku życia, wszystkich „Aktywnych 50+”, strażaków, członków klubów sportowych do wzięcia udziału w zabawie.

Dla usprawnienia przeprowadzenia serii biegowych, zgłoszenia i potwierdzenie udziału do wzięcia w teście prosimy kierować do Centrum Kultury i Sportu w Postominie – głównego organizatora tel. 59-810-93-73.

Test polega na przemieszczeniu w dowolny sposób: biegnąc  – do pokonania jak najdłuższy dystans w ciągu 12 minut. Pokonany dystans należy porównać z wzorcową tabelą i odczytać wynik. Z kolei chodziarze do przejścia mają 4,8 km. Czas pokonania tego dystansu należy porównac z wzorcową tabelą. Jeśli jest on gorszy niż „zadawalający” to są przyczyny do niepokoju.

Starty nastąpią seriami, a wszyscy kończący test otrzymają specjalny Certyfikat z nazwiskiem i pokonanym dystansem, okolicznościowy medal oraz upominek upamiętniający XX Międzynarodowy Bieg po Plaży (medal lub koszulka). Dla najlepszych ufundowano puchary.

Test Coopera w tegorocznej edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin jest jedną z wysoko punktowanych konkurencji, a w związku z tym proszę o przeprowadzenie Testu we własnych społecznościach podczas tegorocznego Europejskiego Tygodnia Sportu. Proszę także zachęcić dzieci, młodzież, dorosłych do udziału w Teście.

W załączeniu tabele niezbędne do zakwalifikowania w Sportowym Turnieju Miast i Gmin, które należy przesłać do Centrum najpóźniej do dnia 1 czerwca br. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktywni 50+, CKIS Postomino, Imprezy biegowe, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Sportowy Turniej Miast i Gmin i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.