Inauguracja Powiatowych Rajdów Rowerowych i rajd Nordic Walking

Tegoroczny Sezon Powiatowych Rajdów Rowerowych został otwarty w słonecznej, wiosennej scenerii w dniu 3 kwietnia 2011 r. Współorganizatorami rajdu ”Z BIEGIEM WIEPRZY” byli: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „AKTYWNI” Postomino, Centrum Kultury i Sportu w Postominie, Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Sławnie oraz Klub Miłośników Turystyki Rowerowej „MARYSIEŃKA” Postomino.

W tym samym dniu z Postomina 5-cio osobowa grupa miłośników Nordic Walking wyruszyła na rajd w kierunku Pieńkówka przez Pieńkowo, zwiedzając uroki pieńkowskiego lasu. Dołączyła tam do rowerzystów, by wspólnie uczestniczyć w wiosennej rekreacji.

Na trasę z Postomina wyruszyła 30 osobowa grupa rowerzystów przez Pieńkówko, Staniewice do Wilkowic. Tu dołączyła 30 osobowa grupa ze Sławna, aby dalej ruszyć w kierunku Chudaczewka. Stąd cykliści ruszyli w kierunku Pieńkówka duktem leśnym wzdłuż rzeki Wieprzy.

Trasa leśna była bardzo urozmaicona. Na niektórych odcinkach trzeba było zejść z roweru, by przeprowadzić go przez błotniste kałuże. Po 20 minutach najtrudniejszego odcinka było słychać głośny huk – „strzeliła” opona w rowerze Ireny Pieszcza. Zmartwiona uczestniczka zaczęła pchać rower, dętka wkręciła się w koło i rower stanął. Mimo tego wspaniałomyślna, kilku osobowa grupa rowerzystów została, pomogła naprawić rower i wspólnie powędrowała z poszkodowaną w kierunku wiaty w Pieńkówku.

Przy wiacie, koło placu zabaw w Pieńkówku na całą grupę rowerzystów i Nordic Walking czekała Sołtys wsi – Anna Rój wraz z mieszkańcami sołectwa. Mieszkańcy Pieńkówko zaprosili uczestników rajdu rowerowego i Nordic Walking na „domowy” poczęstunek. Można było posilić się różnego rodzaju ciastem własnego wypieku, przepysznym żurem, bigosem, kawą, herbatą oraz jak na wszystkich rajdach kiełbaską pieczoną na ognisku. Tutaj odbyły się też dwa konkursy sprawnościowe.

W konkursie rzutu kamieniem do celu wśród dzieci najlepsze oko mieli: Izabela Cabańska i Max Dresner ze Sławna oraz Sara Mielczarek z Chudaczewka, natomiast wśród dorosłych najlepszą celnością wykazali się: Aldona Kozdra, Krzysztof Daszkiewicz oraz Wojciech Żyłkowski (wszyscy ze Sławna). Zwycięzcy otrzymali drobne upominki.

Drugą konkurencją rekreacyjną były biegi w parach. I tu 6-cio osobowa drużyna dorosłych ze Sławna była lepsza o 5 sekund od drużyny Postomina. Zwycięzcy otrzymali drobne nagrody. Natomiast obie 4-ro osobowe drużyny dziecięce otrzymały wyróżnienia i nagrody za udział w tej konkurencji.

Na zakończenie imprezy zorganizowano losowanie 40 upominków pośród wszystkich uczestników rajdów.

Po losowaniu głośno – chórem uczestnicy podziękowali mieszkańcom Pieńkówko za przepyszny poczęstunek, a rowerzyści grupkami wyruszyli w kierunku swych domów. Z kolei grupa „AKTYWNI” Nordic Walking wyruszyła do Postomina trasą zwiniętych torów i tam zakończyli 7 km trasę.

Z Postomina do Chudaczewka przejazd uczestników rajdu zabezpieczali funkcjonariusze Straży Gminnej z Postomina, jadąc oznakowanym samochodem, za co serdecznie dziękujemy.

Maria Lech-Szajner

Zapraszamy na rajdy rowerowe:
2 maja 2011 r., godz. 16.00 – Rajd do „Zielonej Szkoły” (Sławno-Pomiłowo-„Ugacie” Zielona Szkoła pod bocianim gniazdem”)
8 maja 2011 r., godz. 10.00 – Rajd Rowerowy „Nowymi Drogami” (Ronino-Jarosławiec)
28 maja 2011 r., godz. 15.00 – Rajd Rowerowy „Majówka na rowerze” (Postomino-Pieszcz)
12 czerwca 2011 r. – wyjazd zorganizowany – Rajd Rowerowy „POWITAĆ HEL”
26 czerwca 2011 r., godz. 9.30 – Rajd Rowerowy „Witamy wakacje na dwóch kółkach” (Sławno-Paproty)

Najbliższe imprezy Nordic Walking:
28 maja 2011 r. – Plażowe Mistrzostwa Nordic Walking – Jarosławiec
19 czerwca 2011 r. – Rajd Nordic Walking – Postomino

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Nordic Walking, Rajdy rowerowe, Sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.