„JAZGARZ 2011″ – Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Postomino

Wszystko było w jak najlepszym porządku, tylko może, jak na razie, ilość uczestników tych, jakby nie było – poważnych, znanych zawodów wędkarskich, po zmianie miejsca przeprowadzania nie jest imponująca. Tak właśnie w dniu 31 lipca 2011 roku nad jez. Pieńkowo, w niewielkim składzie odbyły się coroczne, otwarte, jeszcze raz otwarte zawody wędkarskie, spławikowe o Puchar Wójta Gminy Postomino.

Nie wiele trzeba spełnić wymagań, wystarczy tylko posiadać kartę wędkarską, zwykłe chęci – a to już wystarczy do uczestnictwa . Pogoda tego dnia typowo wędkarska. Spokojnie, wiaterek niewielki, słońce schowane za chmurami, „wypisz, wymaluj” pogoda do wędkowania. W powietrzu aż czuć było zapach ryb.

Rozpoczęcie zawodów nastąpiło o godzinie 8.30, a zawody trwały do godziny 12.30.

Wszyscy ostro ruszyli od początku do łowienia. Jedni nastawili się na ilość, inni znowu na jakość.

Zawody odbyły się w spokojnej atmosferze, aż miło w takim gronie przebywać nad wodą.

Po 4 godzinach wędkowania przeprowadzono ważenie i co się okazało, że ryb złowiono bardzo dużo (ogólnie 58,5 kg.).

Puchar Wójta Gminy Postomino, a zarazem pierwsze miejsce zajął wiodący prym nie tylko w konkurencjach wędkarskich – Stanisław GOSŁAWSKI z Postomina uzyskując wynik końcowy 6.845 gram. Drugie miejsce zdobył Jan TWOREK ze Sławna – jego wynik to 5735 gram. Tuż za drugim, trzecie miejsce (nie wielką różnicą punktów) wywalczył Stanisław KASICA z Tynia. Waga końcowa to 5695 gram. IV miejsce należało do Eugeniusza BOŻEWSKIEGO z Rusinowa. V miejsce zdobył junior – Krzysztof LUDWICKI z Pieńkowa, a VI miejsce również zajął junior, ale ze Sławna – Bartłomiej GABRYŚ.

Nagrodę dla najstarszego zawodnika otrzymał Eugeniusz KUREK z Chudaczewa.

Najmłodszym zawodnikiem był Filip MACIEJEWSKI z Nacmierza, uhonorowany upominkiem.

Nagrodę otrzymał również Waldemar BARANOWSKI ze Słupska, za złowienie największej ryby.

Wszystkie nagrody oraz okolicznościowe dyplomy zwycięzcom i wyróżnionym wręczył Adam Drapała – Zastępca Wójta Gminy Postomino.

Organizatorem, fundatorem nagród oraz innych przyjemności było Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

Oprawą techniczną zawodów zajęli się jak zwykłe wędkarze z koła „KARAŚ” z Postomina w składzie: Janusz Baranowski, Józef Rybak i Kazimierz Cichy.

Do zobaczenia za rok – w większym gronie – przy ognisku i pieczonej, dobrej kiełbasie.

Janusz Baranowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii CKIS Postomino, Inne wydarzenia, Sport i rekreacja, Turystyka i promocja i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.